Премія «Академічна негідність» визначила найбільших плагіаторів 2023 року

Премія «Академічна негідність» визначила найбільших плагіаторів 2023 року

Премія «Академічна негідність», заснована українськими освітянами, оголосила «переможців» у 8 номінаціях. Переглянути оголошення лавреатів і номінантів премії можна за посиланням.

«Плагіатор 2023»:

У цій категорії були номіновані такі кандидати та кандидатки:

 

  • міністр освіти і науки України Оксен Лісовий за плагіат у кандидатській дисертації;
  • ректор Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Богдан Буяк;
  • докторка медичних наук Вікторія Петрушенко.

Перемогу у номінації здобув Оксен Лісовий.

 

«Фальсифікатор 2023»:

«Фальсифікаторкою року» оголосили Вікторію Петрушенко через підміну назв хвороб у дисертації (панкреатит вона змінила на панкреонекроз).

 

Також номінували:

  • подружжя Лідію і Григорія Савченків з факультету будівництва та транспорту Сумського національного аграрного університету за фальсифікацію освітнього процесу та плагіат;

 

  • співробітників Сумського національного аграрного університету Олександра Савченка, Людмилу Циганенка та Валерія Жмайловв за фальсифікацію освітнього процесу та службове підроблення.

 

«Псевдонауковець 2023»:

Псевдонауковим творці премії визнали канал 2+2 через «систематичне і широкомасштабне поширення різних псевдонаукових фейків і талановите перебріхування текстів західних мас-медія про наукові теми».

 

«Токсичний ректор 2023»:

Ним став ректор Національного авіаційного університету Максим Луцький.

 

Окрім нього, за звання «токсичного ректора» змагалися ректор Київського національного університету ім. Т. Шевченка Володимир Бугров і ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко.

 

«Спец(з)рада 2023»:

Головним академічним негідником у цій номінації визнали Харківський національний педагогічний університет ім. Сковороди, що створив кілька «одноразових» спецрад, у яких захистилися плагіатори.

 

Спецради Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова та спеціалізовану вчену раду Запорізького національного університету також вважають прихильниками плагіату.

 

«Скандал 2023»:

Головним скандалом у науковій спільноті визнали призначення Оксена Лісового на посаду міністра освіти і науки після того, як у його кандидатській дисертації знайшли плагіат.

 

Журі премії звернуло увагу й на прийняття Кабміном змін до законодавства, яке дозволило плагіаторам Лісовому й Бабаку відмовитися від своїх фальшивих плагіатних дисертацій і залишитися при посадах, а також на узаконення езотеричної освіти в України.

 

«Посіпака 2023»:

Ним став заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

 

«Посіпаками» також вважають Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та суддю Харківського окружного адміністративного суду Юрія Супруна.

 

Як відомо, 2018 року цю «відзнаку» отримали Дмитро Дроздовський, Ольга Богомолець, Катерина Амосова та Атестаційна колегія МОН. Про «лавреатів» 2019 року — тут.

 

Чиайте також: Відмова від наукового ступеня – куди це веде?

 

Чільне зображення: commons.com.ua

Оригінал статті на Suspilne: Премія «Академічна негідність» визначила найбільших плагіаторів 2023 року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"