Прем’єрка Литви пропонує відмовитися від російської в школах

Прем’єрка Литви пропонує відмовитися від російської в школах

Прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте підтримує заміну викладання російської мови як другої іноземної в литовських школах на польську. Про це вона повідомила в інтерв’ю польській вільнюській радіостанції Znad Wilii.

«Я думаю, у нашому суспільстві є певне сп’яніння російською культурою. Мене зараз не дивує небажання її промотувати, слухати, читати тощо», — зазначила Шимоніте.

 

Вона наголосила, що підтримує ідею того, аби польської мови було якомога більше в литовських школах як іноземної. За словами міністерки, знайти вчителів польської не складно, адже в Литві є польські школи, де через зменшення кількості дітей учителі можуть перейти на роботу до литовських шкіл.

 

«Хотілося б, щоб у школі, системі освіти, за яку відповідає держава, діти мали кращий вибір, ніж російська — єдина доступна друга іноземна мова, тому що в нас просто немає педагогів, які могли б викладати іншими мовами. Я була б всіма чотирма за те, щоб латиська та польська мови були якомога доступнішими як друга іноземна», — сказала Шимоніте.

 

За даними литовського міністерства освіти, науки і спорту, 2022/2023 навчального року російську мову як другу іноземну обрали майже 15 тисяч учнів шостих класів.

 

Керівництво сфери освіти Литви вже рекомендувало школам відмовитися від російської мови як другої іноземної.

 

Як повідомлялося, раніше відмовитися від російської як другої іноземної планували в Латвії.

 

 

Джерело: The Baltic Times

 

Чільна світлина: esa.int

Оригінал статті на Suspilne: Прем’єрка Литви пропонує відмовитися від російської в школах

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"