Прем’єра фільму Бернара-Анрі Леві «Слава Україні!» відбулася в Києві

Прем’єра фільму Бернара-Анрі Леві «Слава Україні!» відбулася в Києві

У Києві відбулася прем’єра документальної стрічки французького режисера, філософа та драматурга Бернара-Анрі Леві «Слава Україні!».

Показ фільму відбувся у кінотеатрі «Жовтень», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Французький режисер запросив глядачів у подорож Бучею, Харковом, Ізюмом, показуючи матеріальні та ментальні наслідки російських ударів: зруйновані житлові будинки, виснажених мешканців, які набралися хоробрості вийти з укриттів, надії на повернення близьких.

Леві зазначає, що найскладніше було знімати сцени із жінками. «Вони були схожі на мою маму та бабусю. Звичайно, це мене дуже розчулило, до сліз. Сьогодні, коли я бачу цей фільм, напевно, сотий раз, я досі розчулююсь», — розповів режисер.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко відзначив особисту сміливість автора фільму.

Своєю чергою очільник Міноборони Олексій Резніков наголосив, що фільм не лише стимулюватиме надання військової допомоги Україні, а й боротиметься із «синдромом втомленості» від війни. На його думку, головна мета стрічки — розповісти всьому світові, з яким ворогом стикнулася Україна, і яких втрат зазнала — та попри все продовжує боротися.

«Якщо ви пригадаєте фінальні слова Леві: попіл змученості розвіється. Одна із загроз — це «синдром змученості» від війни, особливо в країнах-партнерах. Він може призвести до відмови в допомозі. Оскільки люди ризикують своїми податками: коли уряди ухвалюють рішення дати нам черговий пакет — зменшуються бюджетні можливості та починаються розмови про ціни, їжу та інші проблеми», — зазначив міністр оборони.

Резніков підкреслив, що Леві вірить у перемогу України та прагне донести всьому світові, що Україна переможе.

Під час прем’єри режисер повідомив, що стрічку незабаром презентують у всіх країнах Європи. Також, за його словами, за кілька місяців фільм побачать у Конгресі США.

Як повідомлялося, уперше фільм «Слава Україні!» показали 6 лютого у кінотеатрі «Бальзак» у Парижі. На премʼєру завітали експрезидент Франції Франсуа Олланд, мер Парижа Анн Ідальго, посол України у Франції Вадим Омельченко, політичні, культурні та медійні діячі Франції.

Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Прем’єра фільму Бернара-Анрі Леві «Слава Україні!» відбулася в Києві

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"