Прем’єра симфонії та театралізоване дійство: у Львівській філармонії низкою мистецьких заходів…

Прем’єра симфонії та театралізоване дійство: у Львівській філармонії низкою мистецьких заходів…

У Львівській національній філармонії за участі голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького та заступника Івана Собка відбулися мистецькі заходи, приурочені до 80-х роковин розстрілів в урочищі Бабин Яр у Києві. Також у заходах узяли участь директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор.

Зокрема, відвідувачам презентували театралізоване дійство «Голоси Бабиного Яру» за мотивами поеми Маріанни Кіяновської «Бабин Яр.Голоси» у постановці студентів Львівського фахового коледжу культури і мистецтв.

Також у межах вечора вшанування відбулася прем’єра симфонії композитора Валерія Квасневського «Милосердя над прірвою пекла» у виконанні академічного симфонічного оркестру «Віртуози Львова» (диригент — народний артист України Сергій Бурко).

«Балка Бабин Яр у Києві стала одним із найжахливіших символів Голокосту та місцем масових розстрілів українців-патріотів, військовополонених, представників різних народів. 80 років тому у Бабиному Яру розпочалися масові розстріли, які тривали від вересня 1941 до вересня 1943 року. За ці два роки нацисти розстріляли і знищили тут близько 100 тисяч осіб.

Тому трагедія Бабиного Яру — це трагедія не лише єврейського народу, це — трагедія всього людства, яка сталася на українській землі. Сьогодні ми бережемо пам’ять про невинно убієнних наших братів. Бо пам’ять — це сила, яка дає нам орієнтир, як жити і діяти так, щоб подібне ніколи не повторилося,» — зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Окрім того у фойє філармонії представили  інсталяцію «Ріка життя» (авторка – Ірина Гаврилюк) , яка відображає трагедію євреїв, знищених під час Другої світової війни. Інсталяція включала макети і справжні предмети побуту євреїв – фото, свічники, валізи, прикраси, листи та ін. Також відвідувачі мали можливість оглянути фотовиставку про Голокост від музею Всеукраїнського благодійного фонду «Хесед Ар’є» та львівської синагоги.

Організатор вечора вшанування пам’яті трагедії – Департамент із питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Джерело: loda.gov.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Прем’єра симфонії та театралізоване дійство: у Львівській філармонії низкою мистецьких заходів…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕН

У номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost

Двоє українських видавців – у короткому списку премії «Підприємець року 2025»

Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс

Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 році

У 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"