Президент Литви відвідав національний стенд України на книжковому ярмарку у Вільнюсі

Президент Литви відвідав національний стенд України на книжковому ярмарку у Вільнюсі

Президент Литви Ґітанас Науседа відвідав український національний стенд на Міжнародному Вільнюському книжковому ярмарку. Про це повідомили кореспонденти Читомо Олександр Мимрук і Вікторія Фещук.

У розмові з українськими видавцями Ґітанас Науседа зазначив, що підтримку України потрібно продовжувати не тільки у військовій, а й у культурній сфері.

 

«Україні потрібна вся підтримка. Ми маємо давати голос Україні й українцям», — наголосив він.

 

 

За словами президента Литви, він сподівається на те, що Україна не почувається самотньо у боротьбі з росією.

 

Координаторка фестивалю «Книжковий Арсенал» Юлія Козловець подякувала за можливість Україні завдяки Вільнюському книжковому ярмарку наживо спілкуватися з литовською авдиторією і бути почутою. За її словами, співпраця, налагоджена у попередні роки, зараз перетворюється у потужну й відчутну підтримку.

 

Письменниця Катерина Міхаліцина розповіла, що у спілкуванні віч-на-віч з литовськими письменниками  й перекладачами відчутно, що підтримка має не лише офіційний характер, а й дуже особистий: бібліотекарі збирають кошти для України, проводять спеціальні читання тощо.

 

Окрім того, український національний стенд відвідали перша леді Литви ДіаниаНаусєдєнє, пані спікерка сейму Вікторія Чміліте-Нільсен, міністр культури Сімонас Кайріс, міський голова Вільнюса Реміґіюс Шимашюс і пан посол України у Литві Петро Бешта.

 

Як повідомлялося, на відкритті ярмарку Ґітанас Науседа згадав про російсько-українську війну та підтримку України литовським народом.

 

 

Світлини: Олександр Мимрук, Вікторія Фещук

Оригінал статті на Suspilne: Президент Литви відвідав національний стенд України на книжковому ярмарку у Вільнюсі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"