Президент Литви відвідав національний стенд України на книжковому ярмарку у Вільнюсі
Президент Литви Ґітанас Науседа відвідав український національний стенд на Міжнародному Вільнюському книжковому ярмарку. Про це повідомили кореспонденти Читомо Олександр Мимрук і Вікторія Фещук.
У розмові з українськими видавцями Ґітанас Науседа зазначив, що підтримку України потрібно продовжувати не тільки у військовій, а й у культурній сфері.
«Україні потрібна вся підтримка. Ми маємо давати голос Україні й українцям», — наголосив він.
За словами президента Литви, він сподівається на те, що Україна не почувається самотньо у боротьбі з росією.
Координаторка фестивалю «Книжковий Арсенал» Юлія Козловець подякувала за можливість Україні завдяки Вільнюському книжковому ярмарку наживо спілкуватися з литовською авдиторією і бути почутою. За її словами, співпраця, налагоджена у попередні роки, зараз перетворюється у потужну й відчутну підтримку.
Письменниця Катерина Міхаліцина розповіла, що у спілкуванні віч-на-віч з литовськими письменниками й перекладачами відчутно, що підтримка має не лише офіційний характер, а й дуже особистий: бібліотекарі збирають кошти для України, проводять спеціальні читання тощо.
Окрім того, український національний стенд відвідали перша леді Литви ДіаниаНаусєдєнє, пані спікерка сейму Вікторія Чміліте-Нільсен, міністр культури Сімонас Кайріс, міський голова Вільнюса Реміґіюс Шимашюс і пан посол України у Литві Петро Бешта.
Як повідомлялося, на відкритті ярмарку Ґітанас Науседа згадав про російсько-українську війну та підтримку України литовським народом.
Світлини: Олександр Мимрук, Вікторія Фещук
Оригінал статті на Suspilne: Президент Литви відвідав національний стенд України на книжковому ярмарку у Вільнюсі
Блог
У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — ОновленоУ підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого
На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графітіУ селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов
Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війниУ Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume
У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українськоюУ музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає
Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.