Правозахисники закликають звільнити журналіста Амета Сулейманова

Правозахисники закликають звільнити журналіста Амета Сулейманова

Правозахисні організації закликають звільнити громадянського журналіста «Кримської солідарності» Амета Сулейманова. 6 квітня російські силовики взяли його під варту та відвезли до СІЗО Сімферополя. Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA.

 

Амет Сулейманов, який має хворе серце, ризикує померти в ув’язненні через негайну потребу в операції із заміни клапана на серці. Позбавлення волі фактично є смертним вироком для журналіста.

 

Раніше Комітет ООН проти катувань звернувся до рф з вимогою призупинити виконання вироку із реальним ув’язненням. В ООН наполягають на проведенні комплексного медичного обстеження та надання необхідного лікування.

 

Особливе занепокоєння перебування Амета Сулейманова у СІЗО викликає на тлі систематичного ненадання належної медичної допомоги іншим кримським політичним в’язням, через що у лютому 2023 року у місцях позбавлення волі уже померли двоє політичних в’язнів — Костянтин Ширінг та Джеміль Гафаров, а політув’язнена громадянська журналістка Ірина Данилович оголошувала голодування.

 

Правозахисники закликають уряди іноземних держав та міжнародні організації тиснути на росію, аби та звільнила Амета Сулейманова та інших політв’язнів.

 

Ознайомитись з повним текстом заяви та підписати її можна на сайті Центру прав людини ZMINA.

 

Нагадаємо, незаконно ув’язнену рф Ірину Данилович не вивозять із СІЗО на обстеження

 

Оригінал статті на Suspilne: Правозахисники закликають звільнити журналіста Амета Сулейманова

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"