Потайсвіт. Відгук члена журі, ч. 1

Потайсвіт. Відгук члена журі, ч. 1

Потайсвіт. Відгук члена журі, ч. 1

Як я вже писала, творів вартих перемоги була набагато більше ніж три. Автори потішили, так потішили! Вдячна кожному, хто долучився до конкурсу.

Ну, а тепер про ті твори, які мені зайшли найбільше. Вони йтимуть в довільному порядку, без всіляких рейтингів, по кілька на блог.

“Чужа квітинка”  Серафини Полубіс 

Анотація до книги “Чужа квітинка”

Якось зійшлися три долі, але… не того чекали, хто проміж них став четвертим. Бо якщо ти в щось не віриш, це не означає, що цього не існує, адже завіса між сучасним та потаємним світами дуже примарна, а стежка — зовсім близько, там, де калатають серця.

Але сама анотація не приближує нас до розуміння про що твір. А твір про таких істот як потерчата. Материнська туга за тим що не збулось, нерозуміння із дорослими, з яким стикається головна героїня, ще школярка – все це закінчується для неї дуже сумно. Чого мені не вистачило – відповідей на всі питання, відкриті в творі.

КупальськІ БлудницІ   Роман Олійник (Argonayt)

Анотація до книги “КупальськІ БлудницІ”

Купальські обряди й традиції, такі манливі і загадкові водночас. За ними прихована віковічна боротьба між двома божествами Купала і Мареною. Інколи ця нескінченна суперечка набуває дивовижних форм і приносить несподівані наслідки.

Класичний детектив-трилер – герой приїздить в село, стикається з незвіданим і містичним, місцевими переказами та страшилками, які звісно не сприймає серйозно, і здавалось би рухається прямо в пастку. А от кінцівка – вельми непередбачувана.

“Пан Омелян” від Ана Пест

Омелько – найсправжнісінький домовик, найдобріший хатній дух. Хоча зі своїм другом і помічником коргорушем люблять інколи побешкетувати. А ще він не байдужий до солодощів: не відмовиться ані від цукерок, ані від бубликів.
І з Омельком сталася несподівана прикрість, найгірше, що могло очікувати домовика: він залишився без житла. А який же він тоді домовик без дому! Якщо хочете дізнатися, чи знайшовся вихід з цієї халепи і які зміни в житті Омелька дадуть йому зрозуміти власне призначення, нумо читати його пригоди!

Дуже гарна дитяча історія. Хтось знаходив там відсилки до відомого мультика. Я ж з задоволенням відкрила для себе домовичка знову. Домовик взагалі багатогранна істота, бо кожен його може зображувати по-свому і бути при цьому правим.

“Інклюз” від Максим Міллер

Анотація до книги “Інклюз”

А чи завжди гроші приносять щастя? Отримати відповідь на це питання вам допоможе оповідання «Інклюз» про катеринославського купця, який став власником чарівної монети – інклюза. За народними повір’ями, така монета завжди повертається до свого власника та притягує інші гроші. Та згодом, купцеві не сподобалося бути інклюзником, однак договір з нечистими силами заключено та назад дороги вже немає…

У мене особисто твір в істричних локаціях завжди отримував додатковий бал за те, що автор не лінився, а трішки занурився в історію України. Ну і само по собі явище чарівної монетки заслуговує схвалення. Ми от звикли, що повелителі монет то леприкони. І начисто забуваємо, що в українському фолькльорі теж були такі створіння чи явища. Дякую Максиму Міллеру, що узяв таку цікаву тему для оповідання.

“Прокляті. Звабниця” від Галина Курдюмова

Анотація до книги “Прокляті. Звабниця.”

Ви й досі вважаєте нас істотами з міфів? Ха! Ми вже давно живемо разом з вами. Між вами. Ми вийшли з потаємного світу і увійшли у ваше життя. І вам ніколи не впізнати нас. Ми стали схожими на вас, такими, як ви. Та ми – не ви.
Я – Звабниця, та крім цього маю у світі людей важливу таємну місію…

Оповідання молодіжне.І розповідає про силу кохання, здатну відвернути навіть кінець світу.

“Поміж мертвим і живим” від Дарко Мавітч

Анотація до книги “Поміж мертвим і живим”

По поверненню з чергового військового походу, три найславніших воїна, Гнат, Остап і Біломир, застали страшну звістку – донька Гната померла від невідомої хвороби. Дружина Гната, Власта,не витримала горя і вчинила самогубство. Тепер її неупокоєна душа стала мавкою, а душа їхньої доньки – потерчам. Вони повернулися в світ живих і забрали душу Гната…Біломир і Остап спробують його врятувати, але для цього їм доведеться заглянути у потайсвіт…

Ох, це була серйозна заявка на перемогу, чесно. Атмофера там просто шикарна. Купа міфічних істот, що переплітаються у взаємозвязках, безстрашні козаки, справжня чоловіча дружба, що здатна на самопожертву.

“Зловити невидимку” від Лександра Славич

Анотація до книги “Зловити невидимку”

Мою дружину знайшли мертвою посеред лісу. До того в наш дім часто навідувався дивний невідомий. Ночами прикидався мною і в мою відсутність розважався з Людмилою. Сусіди бачили, як по небу мчався вогненний хвіст, що падав на землю. А я спостерігав лиш невидимі коливання простору, коли вертався додому. Не вберіг її. Найдорожче, що мав. Тому тепер повинен відплатити. Постановив собі знайти злого шкідника і вбити. Знаю, що буде нелегко. Та не погребую нічим. Навіть якщо доведеться вернутись до віри предків…

Давно читали про перелесників? Я – давно. Історія цікава, початок дуже містичний і атмосферний. Та і кінцівка – непередбачувана. Не вистачило – більшого занурення в епоху. Слова типу “детектив” чи “література” для людини епохи післяхрещення Русі трішки відволікали. Але якщо приміром узяти за основу, що це паралельна реальність, то твір дуже гарний.

“Відьмина мітка” від Iрина Мащенко (Iryna)

Анотація до книги “Вiдьмина мiтка”

Помираючи, стара вiдьма передала дiвчинцi свою чорну силу. Лише материнська любов допомогла перемогти злі чари.

А тут у нас класичне вірування сільського люду у відьом. Як вони живуть, що вміють, та як не просто дається їм відійти на той світ. Історія пізнавальна, поєднує в собі як християнство так і фолькльор. Ну і трішки власних переживань головної героїні. Дуже вдячна автору за підняту тему насильства і ставлення жінки до нього.

“Вірність вовкулаки” від Наталія Ковган

Анотація до книги “Вірність вовкулаки”

Заради того, щоб її захистити, він ладен убивати. Щоб його врятувати, вона готова ризикувати життям.
Кохання відьми і вовкулаки. Заборонені почуття, які переслідуються законом Потайсвіту. Законом, який закохані порушили. Тепер їм ні на кого розраховувати та сподіватися.
Хіба що на юного киянина, який випадково став свідком містичних обставин, мимоволі вплутавшись у них.

Містичний Київ, місто відьм. Чого тут тільки не трапиться? На які дива не наткнешся? Атмосфера дуже гарно виписана. Але самі герої – вона заїзджі. Заскочили до України з Європи, пожили і втекли далі. Не наша це відьма, та і перевертень теж чужий. Таке було у мене відчуття.Але все це в жодному разі не прменшує цікавіть твору.

 

Що ж на сьогодні поки все. Наступну порцію ркомендацій чекайте найближчими днями.

 

 

 

 

Оригінал статті на Букнет: Потайсвіт. Відгук члена журі, ч. 1

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Непристойна поведінка зі знижкою 25%

Вітаю, мої любі Натхненники!!!

Сьогодні діє знижка 25% на книгу

Художник, для якого закортить бути Музою.
Фарби, пристрасть…

«Непристойна поведінка».

Уривок:

— Ти ображаєшся за те, що я з тобою чесний?

Знижок багато не буває) Подарунки до свята!

Привіт, дівчатка!

В честь сьогоднішнього свята я приготувала для вас знижку. І не тільки я)) До вашої уваги ще книги колег, які сьогодні також мають знижку)) Приємного читання!

(картинки всі клікабельні)

Уляся Смольська

Закінчила “Мій драконе!”

Вітаю! Запрошую прочитати мою закінчену казку “Мій драконе” у збірці “Мій драконе! (збірка про кохання)”.

Щойно її закінчила. В цій збірці ще будуть нові твори. А поки що насолоджуйтеся історією кохання дівчини

У Криму окупаційна влада переслідує 11 кримських громадянських журналістів

11 громадянських журналістів, кримських татар, стали жертвами політичних переслідувань російською окупаційною владою. Про повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.
«Це чергова хвиля

Рушді приходить до тями, проте його стан ще важкий

Британський письменник Салман Рушді приходить до тями після замаху на його життя. Про це повідомляє інформаційна аґенція Reuters із покликом на слова аґента письменника Ендрю Вайлі. 
Ру

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"