Популярність піратських сайтів з книжками збільшилася на 26,6% – дослідження

Популярність піратських сайтів з книжками збільшилася на 26,6% – дослідження

У світі піратство електронних книжок має найбільший попит у США (12,8%), В’єтнамі, Японії (6,8%) та РФ (5,1%). Про це Читомо повідомила компанія MUSO, яке провела відповідне дослідження.

Дослідники виміряли 220,6 мільярда відвідувань піратських сайтів у всіх медіаіндустріях протягом останніх дванадцяти місяців з 1 квітня 2022 року до 31 березня 2023 року. Результати показали, що 60,8 мільярда відвідувань припадає на вебсайти з піратськими виданнями. Це на 26,6% більше ніжу минулому році.

 

У дослідженні йдеться, що попит на піратство електронних книжок різко зріс з 2017 року. А найбільшого свого піка він досягав у 2020 році під час пандемії COVID-19. У 2020 році піратство електронних книжок стало другим після піратства фільмів у секторі цифрового піратства. 

 

Окрім цього, дані MUSO показують, що протягом п’яти років (у період з квітня 2017 року по березень 2023 року) видавниче піратство зросло на 189%. Прогнозується, що попит на піратство продовжуватиме зростати у 2023 році.

 

Зазначається, що виявлення користувачами незаконного публікаційного контенту відбувається через різні канали, зокрема через прямий доступ до веб-сайтів, пошукові системи і сайти соціальних мереж.

 

Загалом в усьому світі 64,4% трафіку є піратським прямо на сайтах і лише 21,2% – із пошукових систем. Тобто майже дві третини аудиторії вже знають сайти, де вони хочуть завантажити піратські версії книжок.

 

MUSO — компанія, що займається технологіями та даними та яка надає найбільше повне уявлення про глобальне цифрове піратство та неліцензійне споживання медіа. 

 

Як повідомлялося раніше, українську мову та культуру вивчають у 30 країнах понад 160 осередків українських та кримськотатарських студій.

Оригінал статті на Suspilne: Популярність піратських сайтів з книжками збільшилася на 26,6% – дослідження

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізують

Компанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школу

У Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"