Популярність піратських сайтів з книжками збільшилася на 26,6% – дослідження

Популярність піратських сайтів з книжками збільшилася на 26,6% – дослідження

У світі піратство електронних книжок має найбільший попит у США (12,8%), В’єтнамі, Японії (6,8%) та РФ (5,1%). Про це Читомо повідомила компанія MUSO, яке провела відповідне дослідження.

Дослідники виміряли 220,6 мільярда відвідувань піратських сайтів у всіх медіаіндустріях протягом останніх дванадцяти місяців з 1 квітня 2022 року до 31 березня 2023 року. Результати показали, що 60,8 мільярда відвідувань припадає на вебсайти з піратськими виданнями. Це на 26,6% більше ніжу минулому році.

 

У дослідженні йдеться, що попит на піратство електронних книжок різко зріс з 2017 року. А найбільшого свого піка він досягав у 2020 році під час пандемії COVID-19. У 2020 році піратство електронних книжок стало другим після піратства фільмів у секторі цифрового піратства. 

 

Окрім цього, дані MUSO показують, що протягом п’яти років (у період з квітня 2017 року по березень 2023 року) видавниче піратство зросло на 189%. Прогнозується, що попит на піратство продовжуватиме зростати у 2023 році.

 

Зазначається, що виявлення користувачами незаконного публікаційного контенту відбувається через різні канали, зокрема через прямий доступ до веб-сайтів, пошукові системи і сайти соціальних мереж.

 

Загалом в усьому світі 64,4% трафіку є піратським прямо на сайтах і лише 21,2% – із пошукових систем. Тобто майже дві третини аудиторії вже знають сайти, де вони хочуть завантажити піратські версії книжок.

 

MUSO — компанія, що займається технологіями та даними та яка надає найбільше повне уявлення про глобальне цифрове піратство та неліцензійне споживання медіа. 

 

Як повідомлялося раніше, українську мову та культуру вивчають у 30 країнах понад 160 осередків українських та кримськотатарських студій.

Оригінал статті на Suspilne: Популярність піратських сайтів з книжками збільшилася на 26,6% – дослідження

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Куратор Словенії — країни-почесної гості Франкфуртського книжкового ярмарку про те, якою буде програма

Словенія, почесна гостя Франкфуртського книжкового ярмарку 2023 року, кілька років готувалася представити свою програму «Стільники слів». Про хід підготовки, політичний тиск на організа

Мінкульт ініціює демонтаж пам’ятників Пушкіну

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює урядове рішення, яке дозволить вилучити пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухом

На Міжнародному гірському кінофестивалі в Ужгороді покажуть 36 фільмів

На Закарпатті відбудеться міжнародний гірський кінофестиваль CMIFF, глядачам представлять 36 стрічок про гори та гірських жителів.

Про це повідомила у Фейсбуку Закарпатська

Книжки українською можна знайти і в південнокорейських бібліотеках

У Південній Кореї посол України Дмитро та його дружина Олена Пономаренко, а також директорка бібліотеки «Бедарі» в місті Пхьонтек Ю Хьон Мі урочисто відкрили українську книжкову поличку

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"