Популярність піратських сайтів з книжками збільшилася на 26,6% – дослідження

Популярність піратських сайтів з книжками збільшилася на 26,6% – дослідження

У світі піратство електронних книжок має найбільший попит у США (12,8%), В’єтнамі, Японії (6,8%) та РФ (5,1%). Про це Читомо повідомила компанія MUSO, яке провела відповідне дослідження.

Дослідники виміряли 220,6 мільярда відвідувань піратських сайтів у всіх медіаіндустріях протягом останніх дванадцяти місяців з 1 квітня 2022 року до 31 березня 2023 року. Результати показали, що 60,8 мільярда відвідувань припадає на вебсайти з піратськими виданнями. Це на 26,6% більше ніжу минулому році.

 

У дослідженні йдеться, що попит на піратство електронних книжок різко зріс з 2017 року. А найбільшого свого піка він досягав у 2020 році під час пандемії COVID-19. У 2020 році піратство електронних книжок стало другим після піратства фільмів у секторі цифрового піратства. 

 

Окрім цього, дані MUSO показують, що протягом п’яти років (у період з квітня 2017 року по березень 2023 року) видавниче піратство зросло на 189%. Прогнозується, що попит на піратство продовжуватиме зростати у 2023 році.

 

Зазначається, що виявлення користувачами незаконного публікаційного контенту відбувається через різні канали, зокрема через прямий доступ до веб-сайтів, пошукові системи і сайти соціальних мереж.

 

Загалом в усьому світі 64,4% трафіку є піратським прямо на сайтах і лише 21,2% – із пошукових систем. Тобто майже дві третини аудиторії вже знають сайти, де вони хочуть завантажити піратські версії книжок.

 

MUSO — компанія, що займається технологіями та даними та яка надає найбільше повне уявлення про глобальне цифрове піратство та неліцензійне споживання медіа. 

 

Як повідомлялося раніше, українську мову та культуру вивчають у 30 країнах понад 160 осередків українських та кримськотатарських студій.

Оригінал статті на Suspilne: Популярність піратських сайтів з книжками збільшилася на 26,6% – дослідження

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"