Попит на любовну літературу у США виріс на 33% — дослідження

Попит на любовну літературу у США виріс на 33% — дослідження

Популярність друкованих книжок у США за рік зменшилась, однак тенденція до зростання популярності паперових видань усе ще тримається. Про це свідчать результати дослідження аналітичної компанії NPD BookScan.

Продажі друкованих книжок зменшилися в першій половині 2022-го на 6,6% у порівнянні з 2021 роком. У 2021 ж сталося стрімке зростання на 18,9% у першій половині року, якщо порівнювати з аналогічним періодом у 2020-му. 

 

Загальний обсяг продажів друкованих видань у першому півріччі 2022-го склав 362,6 мільйона проти 386,6 мільйона у 2021 році. 

 

Усі основні категорії, окрім художньої літератури для дорослих, стали менш популярними, причому найбільше падіння зацікавленості читачів відбулося в найбільшій категорії в галузі – документальній літературі для дорослих. Там продажі друкованих видань зменшилися на 10,3%.

 

У першому півріччі 2022 року продажі були приблизно на 15% вищими за перші шість місяців 2019-го останнього передпандемічного року, який деякі експерти галузі розглядають як орієнтир для наступних двох років пандемії.

 

Продажі художньої літератури для дорослих зросли на 4,6% у першій половині 2022 року. Найбільший приріст отримав жанр романтики – 33%. Продажі графічних романів, які у 2021 році мали тризначне зростання у порівнянні з 2020 роком, зросли на 10,5%. 

 

Падіння продажів документальної літератури для дорослих відбулося в категоріях документальної літератури (на 17,7%), та біографій/автобіографій/мемуарів, (на15,3%). Єдиною підкатегорією документальної літератури для дорослих, продажі якої зросли в першій половині 2021 року на 14,3%, був жанр подорожей.

 

У кожній підкатегорії художньої літератури для підлітків продажі впали у порівнянні з першим півріччям 2021 року, причому найбільше падіння відбулося в підкатегорії класики, де продажі впали на 14,4%. 

 

Масова література у м’якій обкладинці зазнала найбільшого спаду зацікавленості там продажі впали на 20,4%.

 

Нагадаємо, У 2021 році дохід видавців аудіокнижок у США зріс на 25%, що становить близько 1,6 мільярда доларів.

 

 

Джерело: Publishers Weekly

 

Чільне фото: Medium

Оригінал статті на Suspilne: Попит на любовну літературу у США виріс на 33% — дослідження

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запустили флешмоб «Електрохарчування»: що читають українці під час блекаутів

Українські користувачі соцмережі Х (твіттеру) відновили флешмоб «Електрохарчування», у межах якого люди діляться книжками, які читають під час знеструмлень світла. 
Флешмоб започаткувал

Переклад Майка Йогансена номінували на престижну польську премію

Переклад роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» номінували на літературну премію міста Ґдиня. П

House of Europe оголосив переможців сьомого конкурсу грантів на переклад

House of Europe визначив переможців сьомого конкурсу на отримання перекладацьких грантів. Про це йдеться на сторінці організації у фейсбуці.
Переклади на українську
Видавництво «Вавилон

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою д

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"