Понад 400 журналістів виїхали з білорусі через режим лукашенка

Понад 400 журналістів виїхали з білорусі через режим лукашенка

Від 2020-го року з білорусі виїхало понад 400 журналістів. Про це розповів заступник голови Білоруської асоціації журналістів Борис Горецький в інтерв’ю «Белсату».

Зокрема причиною цьому стали протести проти авторитарного режиму лукашенка, на яких журналістів затримували.

 

Горецький розповідає, що ніколи в житті навіть не думав про переїзд із білорусі до липня 2021 року: «16 липня вже стало зрозуміло, що працювати нам у Білорусі більше не дадуть: за два дні до цього затримали багатьох правозахисників, а за день відбулося майже повне зачищення ЗМІ».

 

За словами Бориса, журналістам довелося виїжджати, щоб продовжувати працювати: «І нинішня робота виглядає так само як і в останні місяці в Мінську. Ну, крім того, що тут, більш розв’язані руки. Адже на той час нам уже навіть на офіційні звернення перестали відповідати. А тут ми поновили освітні програми, юридичні. І все, що робив БАЖ до від’їзду, більшою чи меншою мірою збереглося»

 

Горецький зазначив, що серед журналістів, які виїхали, були поодинокі випадки, коли хтось із них повертався, але вони «закінчилися не дуже добре». 

 

Нагадаємо, що Міністерство інформації білорусі на три місяці призупинило діяльність білоруськомовного видавництва «Галіяфы». Крім того, у білорусі заборонили продаж роману-антиутопії Джорджа Орвелла «1984».

 

Як відомо, міжнародні книговидавничі організації стурбовані через цензуру слова у білорусі та затримання незалежних видавців.

 

Джерело: Белсат, Детектор медіа

Фото: Белсат

Оригінал статті на Suspilne: Понад 400 журналістів виїхали з білорусі через режим лукашенка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"