Понад 400 журналістів виїхали з білорусі через режим лукашенка

Понад 400 журналістів виїхали з білорусі через режим лукашенка

Від 2020-го року з білорусі виїхало понад 400 журналістів. Про це розповів заступник голови Білоруської асоціації журналістів Борис Горецький в інтерв’ю «Белсату».

Зокрема причиною цьому стали протести проти авторитарного режиму лукашенка, на яких журналістів затримували.

 

Горецький розповідає, що ніколи в житті навіть не думав про переїзд із білорусі до липня 2021 року: «16 липня вже стало зрозуміло, що працювати нам у Білорусі більше не дадуть: за два дні до цього затримали багатьох правозахисників, а за день відбулося майже повне зачищення ЗМІ».

 

За словами Бориса, журналістам довелося виїжджати, щоб продовжувати працювати: «І нинішня робота виглядає так само як і в останні місяці в Мінську. Ну, крім того, що тут, більш розв’язані руки. Адже на той час нам уже навіть на офіційні звернення перестали відповідати. А тут ми поновили освітні програми, юридичні. І все, що робив БАЖ до від’їзду, більшою чи меншою мірою збереглося»

 

Горецький зазначив, що серед журналістів, які виїхали, були поодинокі випадки, коли хтось із них повертався, але вони «закінчилися не дуже добре». 

 

Нагадаємо, що Міністерство інформації білорусі на три місяці призупинило діяльність білоруськомовного видавництва «Галіяфы». Крім того, у білорусі заборонили продаж роману-антиутопії Джорджа Орвелла «1984».

 

Як відомо, міжнародні книговидавничі організації стурбовані через цензуру слова у білорусі та затримання незалежних видавців.

 

Джерело: Белсат, Детектор медіа

Фото: Белсат

Оригінал статті на Suspilne: Понад 400 журналістів виїхали з білорусі через режим лукашенка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"