Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську
Віктор Разживін, директор книгарні «Є» у Слов’янську, викладач зарубіжної літератури Донбаського державного педагогічного університету, евакуював 25 тисячі книжок зі Слов’янська.
Наразі книжки перебувають в центральному офісові мережі в Києві.
«У 2014-му році я залишався в Слов’янську до 2 липня, а 6 липня місто звільнили українські військові, тож мав досвід перебування в таких умовах. Хоча цього разу я не очікував, що бойові дії триватимуть так довго. Через це в лютому 2022 року магазин закрився не одразу. Ми ухвалили таке рішення, коли багато мешканців почали виїжджати з міста», — розповів Разживін.
Він зазначив, що не збирається відкривати книгарню в будь-якому іншому місті, бо патріот Слов’янська, тому збирається повернутися, як тільки ЗСУ звільнять місто.
«Окупанти знищують усе тільки через те, що воно є українським. Навіть не знаю, скільки людей після цього хотітимуть читати російську літературу. Кожен із російських класиків є цеглинкою під муром того, що сьогодні називається “рускім міром”. Не існує книжки, яка б не підтримувала цю ідею месіанства російського — вона завжди є в російській літературі. Мені здається, що спалювати російську літературу на вулицях було б ідіотизмом, але продаж точно мають регулювати», — наголосив директор магазину.
Книгарня, з якої евакуювали книжки, — єдина в області українськомовна книжкова крамниця, яка діяла від мережі книгарня «Є».
Оригінал статті на НСПУ: Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську
Блог
Очолити Українську асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів може Артем БіденкоКолишній держсекретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко ймовірно стане президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК). Про це стало відомо з в
Російські письменники принижували українців століттямиЗневажливо висловлювалися про українців у своїх творах Пушкін, Тургенєв, Чехов, Короленко, Ільф і Петров, Булгаков та інші.
Як інформує УМ, про це говориться в досліджені SPRAVDI оприлюдненому в соцмереж
У Львові пропонують перейменувати вулицю Аральську на честь української письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомляється на телеграм-каналі «Деколонізація.Україна».
Команда проєкту
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив про початок приймання літературно-мистецьких творів. Про це повідомили на офіційному сайті Комітету.
Заявки приймают
В Україні створили друкований журнал «Поміж» про Дніпро та навколо від однойменного незалежного онлайнового видання. Про це повідомила команда медіа на інстаграм-сторінці.
Видання присв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.