Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську

Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську

Віктор Разживін, директор книгарні «Є» у Слов’янську, викладач зарубіжної літератури Донбаського державного педагогічного університету, евакуював 25 тисячі книжок зі Слов’янська. Про це він розповів виданню «Свои.City».

Наразі книжки перебувають в центральному офісові мережі в Києві.

 

«У 2014-му році я залишався в Слов’янську до 2 липня, а 6 липня місто звільнили українські військові, тож мав досвід перебування в таких умовах. Хоча цього разу я не очікував, що бойові дії триватимуть так довго. Через це в лютому 2022 року магазин закрився не одразу. Ми ухвалили таке рішення, коли багато мешканців почали виїжджати з міста», — розповів Разживін.

 

Він зазначив, що не збирається відкривати книгарню в будь-якому іншому місті, бо патріот Слов’янська, тому збирається повернутися, як тільки ЗСУ звільнять місто.

 

«Окупанти знищують все тільки через те, що воно є українським. Навіть не знаю, скільки людей після цього хотітимуть читати російську літературу. Кожен із російських класиків є цеглинкою під муром того, що сьогодні називається “рускім міром”. Не існує книжки, яка б не підтримувала цю ідею месіанства російського — вона завжди є в російській літературі. Мені здається, що спалювати російську літературу на вулицях було б ідіотизмом, але продаж точно мають регулювати», — наголосив директор магазину.

 

Книгарня, з якої евакуювали книжки, — єдина в області українськомовна книжкова крамниця, яка діяла від мережі книгарня «Є».

 

Нагадаємо, з Харкова до Рівного видавництва Vivat та «Основа» евакуювали майже 250 тисяч книжок. Yakaboo перевезли мільйон українських книжок зі свого складу з-під Києва до Заходу України. 

 

Джерело: Свои.City

 

Чільне фото: фейсбук Віктора Разживіна

Оригінал статті на Suspilne: Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"