Понад 100 іноземних журналістів, політиків та військових в Україні поширюють наративи кремля

Понад 100 іноземних журналістів, політиків та військових в Україні поширюють наративи кремля

В Україні виявили понад 100 іноземних журналістів, політиків, військових та науковців, що підіграють росії у своїх заявах. Про це в інтерв’ю «Українському радіо» повідомив виконувач обов’язків керівника Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Шаповалов.

Цих осіб виявили аналітики Центру протидії інформації при РНБО та поділили на три категорії:

  • Перша ― особи, які неприховано підтримують ідеї путінського режиму, (20 % від усіх); 
  • друга ― ті, що співчувають народові України, але виправдовують дії рф (60% від загальної кількості); 
  • третя ― заявляють про підтримку України і засуджують російську агресію, але схиляють Україну до так званих перемовин і виступають проти постачання озброєння нашій державі (близько 20%). 

 

За словами Шаповалова, найбільшим викликом для інформаційної безпеки України є третя група експертів. Здебільшого це впливові персони, аналітики, депутати Європарламенту, міжнародні журналісти.

 

Наративи, які просувають такі експерти: «на території України триває війна між НАТО і росією»; «НАТО бездумно розширювалось до кордонів рф»; «події у Бучі ― фейк»; «Україні треба домовлятися з Кремлем»; «в Україні йде громадянська війна»; «розміщення біолабораторій в Україні»; «важливо припинити постачання зброї Україні»; «санкції проти Росії не працюють» тощо. 

 

Крім того, виконувач обов’язків керівника розповів, що найслабшим місцем великих іноземних ЗМІ стало намагання зберегти баланс у новинах про війну в Україні. 

 

Також Шаповалов додає, що важливо розрізняти приховані меседжі рф. 

 

«Сьогодні соціальні мережі є також полем бою, що його ворог використовує на всі свої потужності. Ви можете сперечатися в коментарях, і навіть коли вам здається, що ви спілкуєтеся з живою людиною, вірогідність того, що ви сперечаєтеся з ботом, дуже велика. Причому з ботом, якого не існує як людини, тобто ви сперечаєтеся з машиною. На жаль, сьогодні є такі алгоритми, що дають змогу це робити, і Росія цим користується», розповідає Андрій. 

 

Нагадаємо, що Центр протидії дезінформації при РНБО України знайшов у соціальних мережах «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України.

 

Як відомо, проти України працює близько 1000 російських професійних інтернет-тролів, що фінансуються ГРУ, ФСБ або приватними компаніями наближених до російської влади осіб.

Оригінал статті на Suspilne: Понад 100 іноземних журналістів, політиків та військових в Україні поширюють наративи кремля

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"