Понад 100 іноземних журналістів, політиків та військових в Україні поширюють наративи кремля
![Понад 100 іноземних журналістів, політиків та військових в Україні поширюють наративи кремля Понад 100 іноземних журналістів, політиків та військових в Україні поширюють наративи кремля](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2022/08/hacker-man-laptop-1024x683.jpg)
В Україні виявили понад 100 іноземних журналістів, політиків, військових та науковців, що підіграють росії у своїх заявах. Про це в інтерв’ю «Українському радіо» повідомив виконувач обов’язків керівника Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Шаповалов.
Цих осіб виявили аналітики Центру протидії інформації при РНБО та поділили на три категорії:
- Перша ― особи, які неприховано підтримують ідеї путінського режиму, (20 % від усіх);
- друга ― ті, що співчувають народові України, але виправдовують дії рф (60% від загальної кількості);
- третя ― заявляють про підтримку України і засуджують російську агресію, але схиляють Україну до так званих перемовин і виступають проти постачання озброєння нашій державі (близько 20%).
За словами Шаповалова, найбільшим викликом для інформаційної безпеки України є третя група експертів. Здебільшого це впливові персони, аналітики, депутати Європарламенту, міжнародні журналісти.
Наративи, які просувають такі експерти: «на території України триває війна між НАТО і росією»; «НАТО бездумно розширювалось до кордонів рф»; «події у Бучі ― фейк»; «Україні треба домовлятися з Кремлем»; «в Україні йде громадянська війна»; «розміщення біолабораторій в Україні»; «важливо припинити постачання зброї Україні»; «санкції проти Росії не працюють» тощо.
Крім того, виконувач обов’язків керівника розповів, що найслабшим місцем великих іноземних ЗМІ стало намагання зберегти баланс у новинах про війну в Україні.
Також Шаповалов додає, що важливо розрізняти приховані меседжі рф.
«Сьогодні соціальні мережі є також полем бою, що його ворог використовує на всі свої потужності. Ви можете сперечатися в коментарях, і навіть коли вам здається, що ви спілкуєтеся з живою людиною, вірогідність того, що ви сперечаєтеся з ботом, дуже велика. Причому з ботом, якого не існує як людини, тобто ви сперечаєтеся з машиною. На жаль, сьогодні є такі алгоритми, що дають змогу це робити, і Росія цим користується», ― розповідає Андрій.
Нагадаємо, що Центр протидії дезінформації при РНБО України знайшов у соціальних мережах «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України.
Як відомо, проти України працює близько 1000 російських професійних інтернет-тролів, що фінансуються ГРУ, ФСБ або приватними компаніями наближених до російської влади осіб.
Оригінал статті на Suspilne: Понад 100 іноземних журналістів, політиків та військових в Україні поширюють наративи кремля
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.