Помилки, ви мої помилки

Помилки, ви мої помилки

Помилки, ви мої помилки

 

З одного боку, на кожен товар свій покупець, і якщо люди готові платити гроші комерційним авторам за книгу, де купа помилок – це їх особиста справа, значить, їх це влаштовує. Тим більше, що вони (читачі), можливо й не знають, як правильно пишеться те чи інше слово. Тому їм норм. А читати ніхто нікого не змушує, кожен сам вибирає.

Якщо ж когось, хто купив книгу, не влаштовують помилки, то він має повне право звернутися до автора та вимагати повернення грошей.

З іншого боку, давайте уявімо ситуацію. Приходите ви в ресторан, замовляєте картоплю з м’ясом і овочевий салат. Підходить офіціант з великою мисякою, в яку накидав і картоплю, і м’ясо, і салат, і все різними шматками, одні – недосмажені, інші – підгорілі. Все це перемішано, як недоїдки. А офіціант кидає це вам на стіл і каже «та й так схаваєш!». Які будуть ваші враження?

А тепер висновок. Для мене автори, які не вичитують тексти, проявляють цим зневагу до своєї аудиторії. Так, є поняття творчості, є брак часу, звісно. Але публікація твору, де помилка на помилці – це зневага, «та й так схаваєте». І не має значення, комерційні вони, не комерційні, беруть гроші за книги чи ні.

Проте, публічно тицяти носом у помилки – теж вважаю недоречним. Можна просто не читати той твір або того автора в принципі. Якщо аудиторія почне тікати від автора, і ніхто не буде читати його книжки, то він сам здогадається, що щось пішло не так. Закон ринку – продається лише якісний товар, а інші виробники або прогорають, або починають підтягувати свою продукцію до певних стандартів якості.

П.С. В цьому пості мова йдеться не про випадково пропущені помилки, які є у всіх (так, і в мене теж, бо я ні разу не філолог, а за твори на укрмові отримував 3 бали з натяжкою). І не про хибодруки, які теж у всіх зустрічаються. Мова саме про помилки, на які автор, прямо кажучи, забив, проігнорував, ніколи вичитувати, бо треба книгу викласти, щоб аудиторія не втекла до конкурента.

Оригінал статті на Букнет: Помилки, ви мої помилки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"