Помер іранський поет-в’язень Бакташ Абтін

Помер іранський поет-в’язень Бакташ Абтін

У лікарні Тегерана помер іранський поет і режисер Бакташ Абтін, який перебував в ув’язненні. Про це повідомляє Radio Liberty

Причиною смерті поета стали ускладнення викликані через COVID-19.

 

Іранського поета, режисера та журналіста Бакташа Абтіна було несправедливо засуджено на 6 років. Reporters Without Borders звинувачують у смерті автора дійсний політичний режим, наголошуючи на тому, що смерті письменника сприяв брак належного медичного догляду.

 

Нагадаймо, що наразі за офіційними даними організації «Атлас в’язнів Ірану», у місцях позбавлення волі в Ірані під вартою перебувають 593 політичних в’язнів. Не є чимось винятковим і вирок смертної кари для ідеологічних арештантів. Більше про політичних в’язнів Ірану можна дізнатися у нашому дослідженні.

 

Бакташ Абтін  (1974-2022) – письменник, режисер, ув’язнений за «антидержавну пропаганду» та «акції проти національної безпеки». Його визволення підтримували PEN America, Amnesty International, IFFR (International Film Festival Rotterdam).

 

Читати також: Письменники, перекладачі, художники, філософи: кого забрав від нас 2021

 

Оригінал статті на Suspilne: Помер іранський поет-в’язень Бакташ Абтін

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"