Помер письменник і літературознавець Григорій Штонь
На 81-ому році життя помер письменник, лауреат Шевченківської премії Григорій Штонь. Про це повідомив голова НСПУ Михайло Сидоржевський.
Письменник помер вранці 23 жовтня внаслідок хвороби.
«Мені про це сказав академік Микола Жулинський», – розповів Михайло Сидоржевський. «Причина – все та ж страшна, котра косить сьогодні безпощадно і невблаганно… Штонь для мене був одним із кількох людей, кого я вважаю своїми Вчителями. Я приходив до нього радитися у складні моменти мого життя, коли, здавалося, не видно просвітку…»
Григорій Штонь народився 13 березня 1941 року на Тернопільщині. Був молодшим науковим співробітником, старшим науковим співробітником, заступником директора з наукової роботи Інституту літератури НАНУ, від 2004 року — професор національного університету ім. Т. Шевченка. 1999 року захистив докторську дисертацію «Духовний простір української ліро-епічної прози». З 1999-го — доктор філологічних наук, з 2001 – професор кафедри історії української літератури й шевченкознавства Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Член авторського колективу «Історії української літератури ХХ ст.» (національна премія). Автор праць: «Становлення нової людини й літературний процес» (К.,1978), «Романи Михайла Стельмаха» (К.,1985), «Анатолій Дімаров» (К.,1978), «Духовний простір української ліро-епічної прози» (К., 1998).
Автор понад 200 літературно-критичних і наукових праць, монографій, збірок поезій «Візії» (1995), «Затока лун» (1999); книжок прози «Пастораль» (1989), «Тернова мушля» (1997), «Пообіч часу» (2004); романів «Суд» (2000), «Рай» (2001), «Містраль» (2004), «Форум вічноживих» (2005), «Нічні сонця», «Ексклюзив» (обидва — 2006); Автор п´єс та інших творів живописної творчості, що експонуються на художніх виставках, зокрема портретів І. Кавалерідзе, Т. Мельничука, Б. Рубчака та ін.
Автор ряду сценарію художнього фільму «Страчені світанки» (1995), а також картини «Чорна рада» (2000) за твором П. Куліша, стрічки «Музичні картинки» (1968), знятій на студії «Київнаукфільм». Написав також документальні кіносценарії: «Ой горе тій чайці…» (про І.Мазепу), «Гомоніла Україна» (про Г. Косинку).
Нагадаємо, що нещодавно помер музикант й актор Михайло Барбара. У вересні помер теоретик мистецтва, педагог і архітектор Флоріан Юр’єв.
Оригінал статті на Suspilne: Помер письменник і літературознавець Григорій Штонь
Блог
ЗБІР КОШТІВ НА РЕМОНТ І РЕКОНСТРУКЦІЮ БУДИНКУ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИЯк відомо, 1 січня рашистські агресори обстріляли центр Києва.
Будинок письменників України – унікальна пам’ятка історії, мистецтва та архітектури (побудовний 1879 року) – зазнав значних пошкоджень внас
Фестиваль «Книжкова країна» відбудеться з 24 по 27 квітня 2025 року на ВДНГ у Києві. Про це Читомо повідомили організатори фестивалю.
За словами організаторів, цього року подія передбач
Болонський ярмарок дитячої літератури отримав нагороду почесного гостя за глобальну промоцію грамотності у межах Міжнародного книжкового ярмарку в Ченнаї (CIBF), Індія. Про це повідомля
Короткі списки «Книжка року-2024»: відомі претенденти ще у двох номінаціяхВсеукраїнський рейтинг «Книжка року-2024» оголосив короткі списки у двох номінаціях: «Софія» та «Красне письменство». Про це повідомили на сайті конкурсу.
Номінація «Софія»
Сучасна у
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили книгозбірню, присвячену творчій спадщині видатного українського поета, перекладача та майстра паліндромів Миколи Мірошниче
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.