Помер письменник-гуморист і ексредактор журналу «Перець» Михайло Прудник

Помер письменник-гуморист і ексредактор журналу «Перець» Михайло Прудник

7 серпня на 69 році життя помер письменник Михайло Прудник. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив секретар Національної спілки письменників України Михайло Гриценко.

Михайло Прудник народився у 1952 році на Сумщині. У 1975 році завершив навчання на факультеті журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. З 1975 року працював у журналі «Перець» фейлетоністом, на посадах завідувача відділу культури, відповідального секретаря. З 2002 по 2013 роки − головний редактор видання.

 

З 1987 року був членом Національної спілки письменників України, з 1979 − Спілки журналістів України. Був членом журі Всеукраїнських фестивалів гумору та сатири, постійним учасником Всеукраїнських фестивалів «Вишневі усмішки».

 

Написав гумористичні книжки: «Що скаже Люся?» (1983), «Дорогоцінна ґуля» (1983), «Репетитор для генія» (1986), «П’єдестал напрокат» (1988), «Бестселер» (1989), «Лауреат всіх премій» (2003). Твори перекладали англійською, російською, болгарською, білоруською, угорською, казахською, татарською мовами.

 

Став лавреатом літературних премій у галузі сатири і гумору: імені Остапа Вишні, імені Степана Олійника, імені Олександра Ковіньки. У 2013 році переміг у Болгарії на міжнародному гумористичному конкурсі «Алеко».

 

Дружина письменника, Світлана Прудник, на фейсбук-сторінці повідомила, що похорон відбудеться у Києві 9 серпня о 12:00 на Берковецькому кладовищі (сектор 42, ряд 8, місце 14).

 

Нагадаємо, нещодавно на 69-му році життя у Києві помер літературознавець Володимир Моренець. У червні на 76-му році життя помер письменник, перекладач, культуролог Лесь Герасимчук.

Оригінал статті на Suspilne: Помер письменник-гуморист і ексредактор журналу «Перець» Михайло Прудник

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Склали перелік письменників і перекладачів, загиблих через російсько-українську війну

Письменниця, парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк уклала список письменників та перекладачів, які загинули або померли через війну росії проти

У мережі стверджують, що в росії перевидадуть книжку української письменниці Наталії Щерби

Як повідомила на своїй фейсбук-сторінці письменниця Оля Русіна, російський книжковий блог анонсував перевидання серії «Часодії» української підліткової фентезі-письменниці Наталії Щерби

НАДРУКОВАНЕ ЧИСЛО 11 (355, листопад 2023) «УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ГАЗЕТИ»

Мотто номера: «ГАРАНТІЯ МИРУ: ЗАКОПАТИ СОКИРУ ВІЙНИ РАЗОМ З ВОРОГОМ» (Станіслав Єжи ЛЄЦ)З матеріалами газети можна ознайомитися на сайті litgazeta.com.uaПередплатіть «Українську літературну газету» на 2

У Києві презентували інформаційний курс «ГУЛАГ. Історія боротьби»

У столиці презентували інформаційний курс «ГУЛАГ. Історія боротьби», в рамках якого показали короткометражний документальний фільм про історії ув’язнених людей, які попри все не припиняли боротьбу та пі

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"