Помер письменник-гуморист і ексредактор журналу «Перець» Михайло Прудник

Помер письменник-гуморист і ексредактор журналу «Перець» Михайло Прудник

7 серпня на 69 році життя помер письменник Михайло Прудник. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив секретар Національної спілки письменників України Михайло Гриценко.

Михайло Прудник народився у 1952 році на Сумщині. У 1975 році завершив навчання на факультеті журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. З 1975 року працював у журналі «Перець» фейлетоністом, на посадах завідувача відділу культури, відповідального секретаря. З 2002 по 2013 роки − головний редактор видання.

 

З 1987 року був членом Національної спілки письменників України, з 1979 − Спілки журналістів України. Був членом журі Всеукраїнських фестивалів гумору та сатири, постійним учасником Всеукраїнських фестивалів «Вишневі усмішки».

 

Написав гумористичні книжки: «Що скаже Люся?» (1983), «Дорогоцінна ґуля» (1983), «Репетитор для генія» (1986), «П’єдестал напрокат» (1988), «Бестселер» (1989), «Лауреат всіх премій» (2003). Твори перекладали англійською, російською, болгарською, білоруською, угорською, казахською, татарською мовами.

 

Став лавреатом літературних премій у галузі сатири і гумору: імені Остапа Вишні, імені Степана Олійника, імені Олександра Ковіньки. У 2013 році переміг у Болгарії на міжнародному гумористичному конкурсі «Алеко».

 

Дружина письменника, Світлана Прудник, на фейсбук-сторінці повідомила, що похорон відбудеться у Києві 9 серпня о 12:00 на Берковецькому кладовищі (сектор 42, ряд 8, місце 14).

 

Нагадаємо, нещодавно на 69-му році життя у Києві помер літературознавець Володимир Моренець. У червні на 76-му році життя помер письменник, перекладач, культуролог Лесь Герасимчук.

Оригінал статті на Suspilne: Помер письменник-гуморист і ексредактор журналу «Перець» Михайло Прудник

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"