Помер перекладач і письменник Лесь Герасимчук

Помер перекладач і письменник Лесь Герасимчук

12 червня ввечері на 76-му році життя помер український письменник, перекладач, культуролог Лесь Герасимчук. Прощання відбулось 14 червня у Києві, − про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці його донька Михайлина Герасимчук.

Лесь Герасимчук народився у Києві, в 1944 році, був членом Національної спілки письменників України.

 

Також він заснував і видавав низку галузевих журналів, у котрих також вів англійську частину. Редагував англійські видання низки провідних українських часописів. Протягом двадцяти років співпрацював з Всесоюзним бюро науково-технічного перекладу, був першим головним редактором тижневиків «Влада і політика» та «Президентський вісник».

 

Переклав з англійської твори Даніеля Дефо, Джека Лондона, Волта Вітмена, Енід блайтон, Елінор Портер, Кондолізи Райс та інших. З української на англійську переклав книжки Арсена Авакова, Марії Вавричин, Артема Шевченка.

 

У середині 1990-их − на початку 2000-их Герасимчук видав декілька збірок власних поетичних і прозових творів.

 

Нагадаємо, 30 травня у Києві помер письменник, публіцист і видавець Михайло Слабошпицький. А у квітні помер письменник, громадсько-політичний діяч Володимир Яворівський.

Оригінал статті на Suspilne: Помер перекладач і письменник Лесь Герасимчук

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Перейти до "Нові автори"