Помер онук Івана Франка, громадський діяч Роланд Франко

Помер онук Івана Франка, громадський діяч Роланд Франко

11 серпня на 90-му році життя помер Роланд Франко. Про це повідомили на сайті Міжнародного фонду Івана Франка.

Його поховають 13 серпня, на Байковому кладовищі у Києві.

 

Роланд Франко − кандидат технічних наук, дипломат, Голова правління Міжнародного фонду Івана Франка, популяризатор творчості письменника. Він народився у 1932 році у Львові. Батько, Тарас Франко − син Івана Франка, мати − Катерина Франко. При хрещенні отримав подвійне ім’я — Роланд-Олександр. Роланд Франко був останнім прямим онуком Івана Франка.

 

Навчався на нафтовому факультеті Львівського політехнічного інституту, а по переїзді до Києва в 1950 році − на гірничому факультеті Київського політехнічного інституту. На початку 1950-х років Роланда Франка запідозрили (разом з колишніми однокласниками) у створенні підпільної націоналістичної організації, після чого його двічі викликали в МДБ. Від арешту й ув’язнення його врятувало дідове прізвище.

 

Близько тридцяти років пропрацював на різних посадах у науково-технічних установах УРСР. Автор близько 50 праць у галузі автоматичного регулювання та приладобудування.

 

У 1993−1996 роках на запрошення Міністерства закордонних справ України працював радником з питань науки в Посольстві України у Великій Британії. Завдяки клопотанням Роланда Франка 1996 році Україна отримала від Британського міністерства закордонних справ науково-дослідну станцію «Фарадей» (нині станція «Академік Вернадський») в Антарктиці.

 

У 1997 році став заступником Голови правління Всеукраїнського фонду відтворення видатних пам’яток історико-архітектурної спадщини імені Олеся Гончара, з 2012 — виконувач обов’язків голови Фонду.

 

З 2015 року − голова правління Міжнародного фонду Івана Франка, де заснував Міжнародну премію імені Івана Франка. Її присуджують за вагомі здобутки та заслуги науковців у галузі україністики та соціально-гуманітарних наук.

 

Нагадаємо, минулого тижня помер письменник-гуморист і ексредактор журналу «Перець» Михайло Прудник. Нещодавно на 69-му році життя у Києві помер літературознавець Володимир Моренець.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Помер онук Івана Франка, громадський діяч Роланд Франко

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"