Помер онук Івана Франка, громадський діяч Роланд Франко

Помер онук Івана Франка, громадський діяч Роланд Франко

11 серпня на 90-му році життя помер Роланд Франко. Про це повідомили на сайті Міжнародного фонду Івана Франка.

Його поховають 13 серпня, на Байковому кладовищі у Києві.

 

Роланд Франко − кандидат технічних наук, дипломат, Голова правління Міжнародного фонду Івана Франка, популяризатор творчості письменника. Він народився у 1932 році у Львові. Батько, Тарас Франко − син Івана Франка, мати − Катерина Франко. При хрещенні отримав подвійне ім’я — Роланд-Олександр. Роланд Франко був останнім прямим онуком Івана Франка.

 

Навчався на нафтовому факультеті Львівського політехнічного інституту, а по переїзді до Києва в 1950 році − на гірничому факультеті Київського політехнічного інституту. На початку 1950-х років Роланда Франка запідозрили (разом з колишніми однокласниками) у створенні підпільної націоналістичної організації, після чого його двічі викликали в МДБ. Від арешту й ув’язнення його врятувало дідове прізвище.

 

Близько тридцяти років пропрацював на різних посадах у науково-технічних установах УРСР. Автор близько 50 праць у галузі автоматичного регулювання та приладобудування.

 

У 1993−1996 роках на запрошення Міністерства закордонних справ України працював радником з питань науки в Посольстві України у Великій Британії. Завдяки клопотанням Роланда Франка 1996 році Україна отримала від Британського міністерства закордонних справ науково-дослідну станцію «Фарадей» (нині станція «Академік Вернадський») в Антарктиці.

 

У 1997 році став заступником Голови правління Всеукраїнського фонду відтворення видатних пам’яток історико-архітектурної спадщини імені Олеся Гончара, з 2012 — виконувач обов’язків голови Фонду.

 

З 2015 року − голова правління Міжнародного фонду Івана Франка, де заснував Міжнародну премію імені Івана Франка. Її присуджують за вагомі здобутки та заслуги науковців у галузі україністики та соціально-гуманітарних наук.

 

Нагадаємо, минулого тижня помер письменник-гуморист і ексредактор журналу «Перець» Михайло Прудник. Нещодавно на 69-му році життя у Києві помер літературознавець Володимир Моренець.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Помер онук Івана Франка, громадський діяч Роланд Франко

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"