Помер літературознавець Володимир Моренець
Сьогодні на 69-му році життя помер літературознавець, професор Володимир Моренець. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Володимир Моренець народився у Києві в 1953 році в родині літературознавця Пилипа Моренця.
Навчався в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка і у Варшавському університеті. В 1982 завершив аспірантуру в Інституті літератури Національної академії наук України з полоністики, де працював науковим співробітником до 1996 року.
З 1997 року і дотепер був завідувачем кафедри літератури Національного університету «Києво-Могилянська академія». В 1999–2003 роках був деканом Маґістеріуму, віцепрезидентом з навчально-наукових студій Києво-Могилянської академії.
У 1996 році разом з іншими літературознавцями отримав Шевченківську премію за навчальний посібник «Історія української літератури XX століття» у двох книгах.
Володимир Моренець був віцепрезидентом Асоціації українських письменників, членом редколегій журналів «Слово і Час», «Сучасність» (вихід припинили у 2013 році), газети «Література плюс» (виходила у 1998-2001 роках).
Інформацію про час і місце прощання та поховання повідомлять згодом.
Нагадаємо, нещодавно на 74-му році життя помер відомий український письменник, публіцист, громадський діяч, літературознавець Михайло Слабошпицький. 12 червня на 76-му році життя помер письменник, перекладач, культуролог Лесь Герасимчук.
Оригінал статті на Suspilne: Помер літературознавець Володимир Моренець
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.