Помер львівський письменник Левко Воловець

Помер львівський письменник Левко Воловець

Про це повідомили колеги по перу Ольга Яворська, Петро Шкраб’юк та музикант і композитор Євген Заставний:  8 квітня залишив земне життя і відійшов туди, де немає ні хвороб, ні печалі поет і літературознавець Левко Воловець.

Народився майбутній письменник 18 вересня 1936 року в селі Велика Вільшаниця Золочівського району на Львівщині. Навчався у Львівському університеті імені Івана Франка, але був виключений за читання забороненої літератури, ведення «нездорових розмов» про угорські події 1956 року і становище в Україні. Учителював. Був директором школи в селі Колоденці  Кам’янка-Бузького району  на Львівщині.

Автор 32 видань: зокрема літературно-критичного нарису «Григорій Тютюнник», книги нарисів «Надбужани», збірок  поезій «Подих доби», «Мить перестороги», «Живої пам’яті рядки», «Кредо віри», «Христос і ми», «Друзям та знайомим», «З Україною в серці»,  «Голгофа України», «Лелеки», «Голосне мовчання слова», підручників з української літератури. Ліричний герой поезій Левка Воловця – людина 90-х років, яка вірить у здійсненність ідеалів добра, людяності та справедливості, у національне відродження. Низку віршів Левка Воловця поклав на музику композитор Євген Заставний. Був лавреатом премії патріотичної поезії імені Катерини Мандрик-Куйбіди.

Львівська письменницька організація висловлює співчуття родині, близьким і всім, кого доля зводила з Левком Воловцем.

Львівська обласна організація НСПУ

litgazeta.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Помер львівський письменник Левко Воловець

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"