Померла письменниця, громадська діячка, патріотка України Валентина Яківна Овод

Померла письменниця, громадська діячка, патріотка України Валентина Яківна Овод

Про це повідомили у Київський організації НСПУ.

«В нашій письменницькій родині знову важка й непоправна втрата — у засвіти пішла письменниця, громадська діячка, патріотка України Валентина Яківна Овод.

Валентина Овод народилась 18. 05. 1947 р. в м. Києві. Закінчила філологічний факультет Харківського університету (1974). Працювала на будівництві, продавцем, у ЗМІ, вихователем у виробничих гуртожитках авіаційного заводу та Південної залізниці, референтом із питань культури товариства «Просвіта», організатором творчих вечорів в українському культурному центрі «Юність». Її старанням створено культурологічне товариство «Спадщина» (від 1987 – керівник), засновано редакцію газети «На сполох» НРУ (1989–90). Валентина Яківна дебютувала в 1964 році новелою (надруковано в носівівській районній газеті), друкувалася в журналах «Прапор» (згодом «Березіль»), «Україна», «Київ». Тема творів – місце людини в житті, спадщина, яку вона полишає після себе, духовні процеси, що сприяють розвитку громадської активності, любов до рідного краю.

Померла у День свого народження. Вічна пам’ять і спокій душі! Щире співчуття рідним та близьким.

Основні твори: 1. Дві матері: Оповідання, новели. 1987; 2. У розчахнутому світі: Оповідан­ня, новели, етюди. 2015.(Біографію подано за матеріалами Енциклопедії Сучасної України), — йдеться у повідомленні.

Пресслужба НСПУ

.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Померла письменниця, громадська діячка, патріотка України Валентина Яківна Овод

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"