Померла відома українська письменниця Світлана Йовенко

Померла відома українська письменниця Світлана Йовенко

7 листопада, на 77-му році життя, вранці померла українська письменниця, лауреат премії ім. Леоніда Вишеславського «Планета поета»  Світлана Йовенко. Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомила письменниця Любов Голота.

«Цього ранку нас покинула Світлана Йовенко, померла в реанімації ковідного відділення 10-ої київської лікарні.

Світлана Андріївна Йовенко народилася 20 вересня 1945 року в Києві. Все її життя, навчання, праця пов’язані з літературою. Після яскравого дебюту в 16 років ім’я Світлани Йовенко завжди було на слуху в любителів поезії, вона автор багатьох збірників лірики, автор прозових книжок, літературних есе та статей, спогадів. Зараз, в цю хвилину, я не можу вповні зосередитися, аби назвати всі факти Світланиної літературної біографії. Величезний жаль переймає за цією красивою, життєлюбною людиною, за її усмішкою, голосом, прикметливим голубооким поглядом, вечірніми дзвінками, постійним вглибанням в літературні і суспільні події… Світлана залишила в жалю свою доньку Іванну, онуку Софію, близьку й далеку рідню.

Її знали всі українські поети і письменники, які друкувалися у видавництві “Дніпро”, журналі “Вітчизна”, сусідували з нею в письменницькому будинку на Гончара, 52.

Її знали і любили університетські друзі, вірні читачі, чорнобильці, – адже Світлана неоднораз відвідувала зону, брала участь у створенні фільмів Роллана Сергієнка, укладала антології, написала вірші й поему, цілий ряд прозових творів, високо оцінених читачами… Світлана Йовенко зробила надзвичайно багато на літературній ниві, і, сподіваюся, їй воздасться за зроблене вдячною пам’яттю людей, небайдужих до неї, до письменницької праці, до втомливого життя літніх письменників, які стали жертвами пандемії…

Книгу вибраної лірики Світлана Йовенко назвала “ЛЮБОВ І СМЕРТЬ”. Зокрема, там є сторінки, присвячені Миколі Вінграновському, вірші, які закохані присвячували одне одному. Сьогодні, в день 85-річчя Миколи Степановича, Світлана стане перед Господнім престолом. Її сповіддю будуть її прекрасні, майстерні, щирі вірші, за які Бог простить гріхи вільні й невільні і упокоїть її там, де праведні спочивають.

На жаль, такі часи, що маємо допомагати на погребіння. Тому ті, хто може в тяжку годину допомогти дочці Іванні, просимо пересилати посильну допомогу на картку Приватбанку:

5363 5423 0843 3284».

Колектив редакції “Української літературної газети” висловлює щирі співчуття рідним і близьким Світлани Андріївни Йовенко з приводу тяжкої втрати.

Джерело: litgazeta.com.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Померла відома українська письменниця Світлана Йовенко

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запустили флешмоб «Електрохарчування»: що читають українці під час блекаутів

Українські користувачі соцмережі Х (твіттеру) відновили флешмоб «Електрохарчування», у межах якого люди діляться книжками, які читають під час знеструмлень світла. 
Флешмоб започаткувал

Переклад Майка Йогансена номінували на престижну польську премію

Переклад роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» номінували на літературну премію міста Ґдиня. П

House of Europe оголосив переможців сьомого конкурсу грантів на переклад

House of Europe визначив переможців сьомого конкурсу на отримання перекладацьких грантів. Про це йдеться на сторінці організації у фейсбуці.
Переклади на українську
Видавництво «Вавилон

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою д

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"