Померла відома українська письменниця Світлана Йовенко

Померла відома українська письменниця Світлана Йовенко

7 листопада, на 77-му році життя, вранці померла українська письменниця, лауреат премії ім. Леоніда Вишеславського «Планета поета»  Світлана Йовенко. Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомила письменниця Любов Голота.

«Цього ранку нас покинула Світлана Йовенко, померла в реанімації ковідного відділення 10-ої київської лікарні.

Світлана Андріївна Йовенко народилася 20 вересня 1945 року в Києві. Все її життя, навчання, праця пов’язані з літературою. Після яскравого дебюту в 16 років ім’я Світлани Йовенко завжди було на слуху в любителів поезії, вона автор багатьох збірників лірики, автор прозових книжок, літературних есе та статей, спогадів. Зараз, в цю хвилину, я не можу вповні зосередитися, аби назвати всі факти Світланиної літературної біографії. Величезний жаль переймає за цією красивою, життєлюбною людиною, за її усмішкою, голосом, прикметливим голубооким поглядом, вечірніми дзвінками, постійним вглибанням в літературні і суспільні події… Світлана залишила в жалю свою доньку Іванну, онуку Софію, близьку й далеку рідню.

Її знали всі українські поети і письменники, які друкувалися у видавництві “Дніпро”, журналі “Вітчизна”, сусідували з нею в письменницькому будинку на Гончара, 52.

Її знали і любили університетські друзі, вірні читачі, чорнобильці, – адже Світлана неоднораз відвідувала зону, брала участь у створенні фільмів Роллана Сергієнка, укладала антології, написала вірші й поему, цілий ряд прозових творів, високо оцінених читачами… Світлана Йовенко зробила надзвичайно багато на літературній ниві, і, сподіваюся, їй воздасться за зроблене вдячною пам’яттю людей, небайдужих до неї, до письменницької праці, до втомливого життя літніх письменників, які стали жертвами пандемії…

Книгу вибраної лірики Світлана Йовенко назвала “ЛЮБОВ І СМЕРТЬ”. Зокрема, там є сторінки, присвячені Миколі Вінграновському, вірші, які закохані присвячували одне одному. Сьогодні, в день 85-річчя Миколи Степановича, Світлана стане перед Господнім престолом. Її сповіддю будуть її прекрасні, майстерні, щирі вірші, за які Бог простить гріхи вільні й невільні і упокоїть її там, де праведні спочивають.

На жаль, такі часи, що маємо допомагати на погребіння. Тому ті, хто може в тяжку годину допомогти дочці Іванні, просимо пересилати посильну допомогу на картку Приватбанку:

5363 5423 0843 3284».

Колектив редакції “Української літературної газети” висловлює щирі співчуття рідним і близьким Світлани Андріївни Йовенко з приводу тяжкої втрати.

Джерело: litgazeta.com.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Померла відома українська письменниця Світлана Йовенко

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"