Польський університет Collegium Civitas пропонує однорічне навчання українською мовою

Польський університет Collegium Civitas пропонує однорічне навчання українською мовою

Університет Collegium Civitas у Варшаві започатковує навчання українською мовою для українців, які були вимушені покинути країну через війну. Про це ідеться на сайті університету.

 

Відомо, що навчатися українською студенти зможуть впродовж першого курсу, потім навчання продовжуватиметься польською.

 

«Розпочинаємо адаптивну програму з можливістю навчатись українською мовою на першому курсі для подальшого отримання освіти у Польщі тими, хто прибув сюди через російську агресію в Україні», — розповів ректор університету Collegium Civitas професор Станіслав Моцек.

 

Українськомовний перший курс відкриють для спеціальностей міжнародні відносини та менеджмент, оскільки раніше студенти з України найчастіше обирали саме їх.

 

За словами Моцека, студенти та студентки з України навчаються в Collegium Civitas вже понад десяток років. У 2021-2022 навчальному році їхня кількість — майже 400 осіб.

 

Навчання за однорічною програмою переміщення українською мовою орієнтоване на людей, які на цей час не володіють польською чи англійською мовами та вирішили почати навчання в Польщі.

 

Перед початком навчального року планують обов’язковий інтенсивний курс польської мови, вартість якого (1900 злотих) віднімається від плати за навчання у разі початку навчання. Люди зі знанням польської мови на рівні А1 звільняються від курсу.

 

Заняття протягом двох семестрів за однорічною програмою міст включають основні предмети та вибрані факультативні предмети в поєднанні з продовженням інтенсивного курсу польської мови, що забезпечує знання мови на рівні B1. Потім навчання продовжуватиметься польською чи англійською на вибір.

 

Крім того, на сайті університету зазначають, що абітурієнти, які навчалися на першому курсі українською мовою, та продовжили навчання, мають право вирахувати вартість обов’язково курсу польської мови.

 

«У ситуації, коли з початку російської агресії понад 2 мільйони біженців з України вже перетнули польсько-український кордон, а деякі з них будуть змушені довше залишатися в нашій країні, надзвичайно важливо допомогти цим людям нормально функціонувати. Звідси й виникла ідея організувати навчання за однорічною програмою українською мовою», — наголосив Моцек.

 

Відомо, що університет відкритий для прийому на роботу додаткових викладачів, які, як і студенти, втекли з України від війни й могли б проводити заняття в рамках однорічної адаптивної програми українською мовою.

 

Collegium Civitas — університет, який готує спеціалістів із сфери соціальних та політичних наук, менеджменту, маркетингу та безпеки.  Один із найбільш інтернаціоналізованих університетів Польщі, входить у десятку найкращих недержавних університетів країни.

 

Як повідомлялося, університет Пенсільванії надає стипендії для аспірантів з України. Стипендії для науковців-біженців надають також у Німеччині.

 

Нагадаємо, Інститут Адама Міцкевича закрив російську версію сайту про культуру Польщі, а натомість відкрив українську.


Чільне фото: eurostudy.info

Оригінал статті на Suspilne: Польський університет Collegium Civitas пропонує однорічне навчання українською мовою

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Суспільне Мовлення назвало переможців радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня. Про це повідомили на сайті Українського радіо.
Дві переможниці не припустилися

Звіт PISA-2022: українські учні відстають у читанні на 2,5 роки

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) оприлюднила результати міжнародного дослідження PISA, зокрема і щодо України. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти й

Склали перелік письменників і перекладачів, загиблих через російсько-українську війну

Письменниця, парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк уклала список письменників та перекладачів, які загинули або померли через війну росії проти

У мережі стверджують, що в росії перевидадуть книжку української письменниці Наталії Щерби

Як повідомила на своїй фейсбук-сторінці письменниця Оля Русіна, російський книжковий блог анонсував перевидання серії «Часодії» української підліткової фентезі-письменниці Наталії Щерби

НАДРУКОВАНЕ ЧИСЛО 11 (355, листопад 2023) «УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ГАЗЕТИ»

Мотто номера: «ГАРАНТІЯ МИРУ: ЗАКОПАТИ СОКИРУ ВІЙНИ РАЗОМ З ВОРОГОМ» (Станіслав Єжи ЛЄЦ)З матеріалами газети можна ознайомитися на сайті litgazeta.com.uaПередплатіть «Українську літературну газету» на 2

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"