Польський університет Collegium Civitas пропонує однорічне навчання українською мовою

Польський університет Collegium Civitas пропонує однорічне навчання українською мовою

Університет Collegium Civitas у Варшаві започатковує навчання українською мовою для українців, які були вимушені покинути країну через війну. Про це ідеться на сайті університету.

 

Відомо, що навчатися українською студенти зможуть впродовж першого курсу, потім навчання продовжуватиметься польською.

 

«Розпочинаємо адаптивну програму з можливістю навчатись українською мовою на першому курсі для подальшого отримання освіти у Польщі тими, хто прибув сюди через російську агресію в Україні», — розповів ректор університету Collegium Civitas професор Станіслав Моцек.

 

Українськомовний перший курс відкриють для спеціальностей міжнародні відносини та менеджмент, оскільки раніше студенти з України найчастіше обирали саме їх.

 

За словами Моцека, студенти та студентки з України навчаються в Collegium Civitas вже понад десяток років. У 2021-2022 навчальному році їхня кількість — майже 400 осіб.

 

Навчання за однорічною програмою переміщення українською мовою орієнтоване на людей, які на цей час не володіють польською чи англійською мовами та вирішили почати навчання в Польщі.

 

Перед початком навчального року планують обов’язковий інтенсивний курс польської мови, вартість якого (1900 злотих) віднімається від плати за навчання у разі початку навчання. Люди зі знанням польської мови на рівні А1 звільняються від курсу.

 

Заняття протягом двох семестрів за однорічною програмою міст включають основні предмети та вибрані факультативні предмети в поєднанні з продовженням інтенсивного курсу польської мови, що забезпечує знання мови на рівні B1. Потім навчання продовжуватиметься польською чи англійською на вибір.

 

Крім того, на сайті університету зазначають, що абітурієнти, які навчалися на першому курсі українською мовою, та продовжили навчання, мають право вирахувати вартість обов’язково курсу польської мови.

 

«У ситуації, коли з початку російської агресії понад 2 мільйони біженців з України вже перетнули польсько-український кордон, а деякі з них будуть змушені довше залишатися в нашій країні, надзвичайно важливо допомогти цим людям нормально функціонувати. Звідси й виникла ідея організувати навчання за однорічною програмою українською мовою», — наголосив Моцек.

 

Відомо, що університет відкритий для прийому на роботу додаткових викладачів, які, як і студенти, втекли з України від війни й могли б проводити заняття в рамках однорічної адаптивної програми українською мовою.

 

Collegium Civitas — університет, який готує спеціалістів із сфери соціальних та політичних наук, менеджменту, маркетингу та безпеки.  Один із найбільш інтернаціоналізованих університетів Польщі, входить у десятку найкращих недержавних університетів країни.

 

Як повідомлялося, університет Пенсільванії надає стипендії для аспірантів з України. Стипендії для науковців-біженців надають також у Німеччині.

 

Нагадаємо, Інститут Адама Міцкевича закрив російську версію сайту про культуру Польщі, а натомість відкрив українську.


Чільне фото: eurostudy.info

Оригінал статті на Suspilne: Польський університет Collegium Civitas пропонує однорічне навчання українською мовою

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"