Полтавщина позбулась Пушкіна, Радіщєва та Островського

Полтавщина позбулась Пушкіна, Радіщєва та Островського

На Полтавщині у межах кампанії з подолання російської та радянської спадщини демонтували пам’ятник Алєксандру Пушкіну.

 

Скульптура російського поета була розташована біля місцевої школи у селі Біленченківка Гадяцької громади. Після демонтажу вона зберігатиметься у Гадячі, а в подальшому буде надана для експонування до музейних просторів, що спеціалізуватимуться на російській монументальній пропаганді.

 

 

Рішення про знесення пам’ятника Пушкіну ініціювали ГО «Світанок» та Полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті.

 

Також, за інформацією Українського інституту національної пам’яті, в межах кампанії з подолання російської та радянської спадщини Білицька громада Полтавського району перейменувала 90 об’єктів топоніміки. Так, у селі Прогрес замість вулиці Пушкіна тепер є вулиця Отамана Левченка. У селищі міського типу Білики вулицю Радіщєва перейменували на вулицю Івана Ліщини-Мартиненка на честь архівіста, викладача та громадського діяча. У селі Бутенки вулицю Островського замінила вулиця Леоніда Каденюка.

 

Нагадаємо, «Гіркий» замість «Горького»: київська мережа кав’ярень змінила назву

 

 

Джерело: Зміст

Оригінал статті на Suspilne: Полтавщина позбулась Пушкіна, Радіщєва та Островського

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"