Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC
Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience). Про це повідомляє УНІАН.
Церемонія нагородження відбулася у Варшаві в межах щорічної зустрічі членів платформи. Нагороду Дмитра отримала його колега Тетяна Поляковська.
Участь у заході взяли представники 48 інституцій. Загалом до платформи входить 68 інституцій та організацій із 23 країн Європи та Північної Америки. Абсолютною більшістю вони підтримали кандидатуру Дмитра.
Премія Платформи європейської пам’яті та сумління присуджується особі чи особам, які борються проти тоталітаризму, за ідеали демократії, основні права і свободи людини та верховенство права. Переможцем премії може бути будь-яка країна світу. Премія Платформи має підтримувати її переможців у їхній боротьбі, допомагати захищати їх від переслідувань та сприяти міжнародному розголосу їхньої справи.
Хилюка висунули на цю нагороду українські інституції, які є членами платформи: Національний музей Голодомору-геноциду, Центр досліджень визвольного руху, Інститут національної пам’яті та Галузевий державний архів ІНП.
Платформа європейської пам’яті та сумління є некомерційною міжнародною неурядовою організацією, досліджує діяльність та злочини тоталітарних режимів у ХХ столітті.
Як повідомлялося, окупанти захопили у полон журналіста інформаційної агенції УНІАН Дмитра Хилюка у березні 2022 року.
Чільне зображення: umoloda.kyiv.ua
Оригінал статті на Suspilne: Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC
Блог
Запрошуємо до написання нового роману-печворку «Врятувати Білобога» молодь до вісімнадцяти роківКолектив літературних рекордсменів України – 228 авторів першого роману-печворку «Босорка», організатор рекордів, винахідник жанру «Колективний літературний печворк», голова громадської організації «Коле
Проза Ґабора, Кононенко та Ілюхи — нові переклади за кордономРоман «Останнє бажання» Євгенії Кононенко вийшов друком у Єгипті, книжка «Чи ви любите?..» Василя Ґабора — у Болгарії, а збірку оповідань «Мої жінки» Юлії Ілюхи видали в Італії, Словачч
Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?У книгарні «Сенс» на Хрещатику виник конфлікт між відвідувачами через прохання розмовляти українською. Про це повідомила відвідувачка книгарні Катерина Косецька.
Гостя книгарні Косецька
З початку повномасштабного вторгнення російські війська пошкодили або зруйнували 1179 об’єктів культурної спадщини та 2109 об’єктів культурної інфраструктури, серед них 750 бібліотек. П
На Черкащині дозволили демонтувати пам’ятник ПушкінуМіністерство культури та стратегічних комунікацій видало розпорядження щодо чотирьох пам’яток у місті Кам’янка Черкаської області, які відтепер можна демонтувати.
Тепер можна знести пам
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.