Поетичний конкурс «Гайвороння» оголосив фіналістів

Поетичний конкурс «Гайвороння» оголосив фіналістів

Сьомий Міжнародний поетичний конкурс «Гайвороння» оголосив фіналістів. Про це повідомили на фейсбук-сторінці конкурсу.

Журі обирало фіналістів з-поміж 557 учасників. Заявки надіслали учасники з Німеччини, Туреччини, Китаю, Польщі, США, Данії, Франції, Португалії, Іспанії, Бельгії та Перу. Переможців у фіналі визначатимуть серед 11 конкурсантів:

 

 • Дар’я Зоріна
 • Уляна Безпалько
 • Ірина Пушко
 • Тарас Яресько
 • Володимир Ковальчук
 • Катерина Бойко
 • Ірина Божко
 • Микола Гуменюк
 • Юліана Лесняк
 • Володимир Биньо
 • Віктор Кропивний

 

Окремо журі відзначило добірки Юрія Ліщука, Анни Море, Надії Косаревич, Єлени Дорофієвської, Анни Сєдих, Святослава Жаботинського, Олександра Корнейка, Ірини Мельничин, Олексія Каркачова, Юлії Голюк, Ярослави Чередніченко, Мар’ї Терції, Лії Бурман, Олени Пелешенко, Іллі Рудійка, Марії Бандури, Христини Кобко та Юлії Кропив’янської.

 

Члени журі конкурсу ексклюзивно для Читомо прокоментували твори цьогорічних конкурсантів.

 

«Я б сказала, що багато потенційно хороших поетів, але не так багато, як хотілося б, із них аж сильно запам’ятовуються (до речі, може того й менше фіналістів цього року, що журі вибрало найяскравіших?). Але загалом багато вправних і розумних добірок, рівень текстів цілком радує і процес відбору реально тішить», − зауважила Елла Євтушенко.

 

«Для мене найважче у процесі реєстрації — занурення у короткі чи довші історії заявників. Дехто залишає лаконічні довідки, дехто надсилає резюме, а хтось —  довіряє щось найбільш сокровенне. Для кожного учасника наважитися надіслати свою творчість на чиюсь оцінку — дуже відповідальний і серйозний крок. Тож ця довіра дуже цінна, відтак важливо її не зрадити», − розповіла виконавча директорка конкурсу Яніна Дияк.

 

«Трюїзмів забагато, стереотипних образів. А з іншого боку — рівень рукописів хороший. Більше тематик, різномаїття стилів. І песимізму в текстах стало більше.Можливо, локдаун дався взнаки», − припустив Ярослав Гадзінський.

 

«Я вже декілька років поспіль читаю заявки на конкурс і цьогоріч я насправді була приємно здивована рівнем конкурсу. Кожен з журі мав обрати 15 учасників (вони усі зашифровані, ми маємо лише кодовий номер та тексти). І мені було доволі складно зупинитися на 15, бо спочатку я відібрала чоловік 40 і довелося цей список ще раз прочісувати. Звісно, як і завжди, рівень текстів доволі сильно різниться. Проте «середній» рівень, як на мене, став усе ж вищим», − констатувала Оксана Гаджій.

 

Додамо, року генеральний партнер конкурсу видавництво «Саміт-Книга» видасть поетичні збірки двом переможцям. Також партнерами конкурсу стали видавництва «Люта справа», «Парадигма» і літературна агенція «OVO».

 

Нагадаємо, минулого року переміг у конкурсі Ярослав Корнєв, а Сергій Рубнікович отримав Гран-прі.

 

Ви також можете ознайомитись із переможницями конкурсу 2019 року.

Оригінал статті на Suspilne: Поетичний конкурс «Гайвороння» оголосив фіналістів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Переклади зими: єгипетська бентега, шведський гумор та дракони з незвіданих земель

На початку нового року видавниче життя трохи завмерло. До зимових свят вийшли тайтли, яким судилося стати чиїмись подарунками, також свої корективи у видавничі плани внесло перенавантаж

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"