Поетичний конкурс «Гайвороння» оголосив фіналістів

Поетичний конкурс «Гайвороння» оголосив фіналістів

Сьомий Міжнародний поетичний конкурс «Гайвороння» оголосив фіналістів. Про це повідомили на фейсбук-сторінці конкурсу.

Журі обирало фіналістів з-поміж 557 учасників. Заявки надіслали учасники з Німеччини, Туреччини, Китаю, Польщі, США, Данії, Франції, Португалії, Іспанії, Бельгії та Перу. Переможців у фіналі визначатимуть серед 11 конкурсантів:

 

  • Дар’я Зоріна
  • Уляна Безпалько
  • Ірина Пушко
  • Тарас Яресько
  • Володимир Ковальчук
  • Катерина Бойко
  • Ірина Божко
  • Микола Гуменюк
  • Юліана Лесняк
  • Володимир Биньо
  • Віктор Кропивний

 

Окремо журі відзначило добірки Юрія Ліщука, Анни Море, Надії Косаревич, Єлени Дорофієвської, Анни Сєдих, Святослава Жаботинського, Олександра Корнейка, Ірини Мельничин, Олексія Каркачова, Юлії Голюк, Ярослави Чередніченко, Мар’ї Терції, Лії Бурман, Олени Пелешенко, Іллі Рудійка, Марії Бандури, Христини Кобко та Юлії Кропив’янської.

 

Члени журі конкурсу ексклюзивно для Читомо прокоментували твори цьогорічних конкурсантів.

 

«Я б сказала, що багато потенційно хороших поетів, але не так багато, як хотілося б, із них аж сильно запам’ятовуються (до речі, може того й менше фіналістів цього року, що журі вибрало найяскравіших?). Але загалом багато вправних і розумних добірок, рівень текстів цілком радує і процес відбору реально тішить», − зауважила Елла Євтушенко.

 

«Для мене найважче у процесі реєстрації — занурення у короткі чи довші історії заявників. Дехто залишає лаконічні довідки, дехто надсилає резюме, а хтось —  довіряє щось найбільш сокровенне. Для кожного учасника наважитися надіслати свою творчість на чиюсь оцінку — дуже відповідальний і серйозний крок. Тож ця довіра дуже цінна, відтак важливо її не зрадити», − розповіла виконавча директорка конкурсу Яніна Дияк.

 

«Трюїзмів забагато, стереотипних образів. А з іншого боку — рівень рукописів хороший. Більше тематик, різномаїття стилів. І песимізму в текстах стало більше.Можливо, локдаун дався взнаки», − припустив Ярослав Гадзінський.

 

«Я вже декілька років поспіль читаю заявки на конкурс і цьогоріч я насправді була приємно здивована рівнем конкурсу. Кожен з журі мав обрати 15 учасників (вони усі зашифровані, ми маємо лише кодовий номер та тексти). І мені було доволі складно зупинитися на 15, бо спочатку я відібрала чоловік 40 і довелося цей список ще раз прочісувати. Звісно, як і завжди, рівень текстів доволі сильно різниться. Проте «середній» рівень, як на мене, став усе ж вищим», − констатувала Оксана Гаджій.

 

Додамо, року генеральний партнер конкурсу видавництво «Саміт-Книга» видасть поетичні збірки двом переможцям. Також партнерами конкурсу стали видавництва «Люта справа», «Парадигма» і літературна агенція «OVO».

 

Нагадаємо, минулого року переміг у конкурсі Ярослав Корнєв, а Сергій Рубнікович отримав Гран-прі.

 

Ви також можете ознайомитись із переможницями конкурсу 2019 року.

Оригінал статті на Suspilne: Поетичний конкурс «Гайвороння» оголосив фіналістів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможців

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое

Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу США

Авдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме

Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 року

Словник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ

В Україні випустили альбом за поезією Павла Тичини

Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"