Поетична збірка Вано Крюґера вийшла у Польщі

Поетична збірка Вано Крюґера вийшла у Польщі

У люблінському видавництві Warsztaty Kultury в серії Wschodni Express вийшла книжка віршів Вано Крюґера «Прощальний поцілунок Ілліча». 

Польське видання має назву Ostatni pocałunek Iljicza. Книжку переклав Богдан Задура, відомий своїми перекладами Юрія Андруховича, Андрія Бондаря, Василя Махна, Сергія Жадана та Катерини Бабкіної. У польському виданні збережені передмови Олександра Федути до українського видання, а також малюнки Віталія Янкового.

 

Авторка обкладинки — дизайнерка Ева Крушевська.

Автор спеціальної передмови для польського видання — Богдан Задура. «Я б збрехав, якби сказав, що перекладав вірші Крюґера з приємністю. Радше вони мене відштовхували, як відштовхнув Мавзолей Лєніна, коли я вперше – і, мабуть, востаннє – був у січні 2014 р. – перед Олімпіядою в Сочі і анексією Криму – в Москві і бачив воскову посмішку Вождя Революції. Жахіття, нагромаджені в поезії Крюґера, часто протиставляються неоголошеній ідилії, що дозволяє читачеві пережити своєрідний катарсис — а не кожна поезія здатна цим похвалитися», — зазначив він.

 

Вано Крюґер — український поет. Автор книжок «Зіґґі Фрейд & Ктулху», «Прощальний поцілунок Ілліча», «Вертеп на Куренівці». Українською книжка «Прощальний поцілунок Ілліча» вийшла 2015 року в київському видавництві «Люта Справа». 

 

Нагадаємо, у 2018 році збірка «Прощальний поцілунок Ілліча» вийшла в Чехії у перекладі Мирослава Томека в празькому видавництві Fra.

 

 

Чільне фото: ЛітАкцент

Оригінал статті на Suspilne: Поетична збірка Вано Крюґера вийшла у Польщі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Непристойна поведінка зі знижкою 25%

Вітаю, мої любі Натхненники!!!

Сьогодні діє знижка 25% на книгу

Художник, для якого закортить бути Музою.
Фарби, пристрасть…

«Непристойна поведінка».

Уривок:

— Ти ображаєшся за те, що я з тобою чесний?

Знижок багато не буває) Подарунки до свята!

Привіт, дівчатка!

В честь сьогоднішнього свята я приготувала для вас знижку. І не тільки я)) До вашої уваги ще книги колег, які сьогодні також мають знижку)) Приємного читання!

(картинки всі клікабельні)

Уляся Смольська

Закінчила “Мій драконе!”

Вітаю! Запрошую прочитати мою закінчену казку “Мій драконе” у збірці “Мій драконе! (збірка про кохання)”.

Щойно її закінчила. В цій збірці ще будуть нові твори. А поки що насолоджуйтеся історією кохання дівчини

У Криму окупаційна влада переслідує 11 кримських громадянських журналістів

11 громадянських журналістів, кримських татар, стали жертвами політичних переслідувань російською окупаційною владою. Про повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.
«Це чергова хвиля

Рушді приходить до тями, проте його стан ще важкий

Британський письменник Салман Рушді приходить до тями після замаху на його життя. Про це повідомляє інформаційна аґенція Reuters із покликом на слова аґента письменника Ендрю Вайлі. 
Ру

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"