Поетична збірка Вано Крюґера вийшла у Польщі

Поетична збірка Вано Крюґера вийшла у Польщі

У люблінському видавництві Warsztaty Kultury в серії Wschodni Express вийшла книжка віршів Вано Крюґера «Прощальний поцілунок Ілліча». 

Польське видання має назву Ostatni pocałunek Iljicza. Книжку переклав Богдан Задура, відомий своїми перекладами Юрія Андруховича, Андрія Бондаря, Василя Махна, Сергія Жадана та Катерини Бабкіної. У польському виданні збережені передмови Олександра Федути до українського видання, а також малюнки Віталія Янкового.

 

Авторка обкладинки — дизайнерка Ева Крушевська.

Автор спеціальної передмови для польського видання — Богдан Задура. «Я б збрехав, якби сказав, що перекладав вірші Крюґера з приємністю. Радше вони мене відштовхували, як відштовхнув Мавзолей Лєніна, коли я вперше – і, мабуть, востаннє – був у січні 2014 р. – перед Олімпіядою в Сочі і анексією Криму – в Москві і бачив воскову посмішку Вождя Революції. Жахіття, нагромаджені в поезії Крюґера, часто протиставляються неоголошеній ідилії, що дозволяє читачеві пережити своєрідний катарсис — а не кожна поезія здатна цим похвалитися», — зазначив він.

 

Вано Крюґер — український поет. Автор книжок «Зіґґі Фрейд & Ктулху», «Прощальний поцілунок Ілліча», «Вертеп на Куренівці». Українською книжка «Прощальний поцілунок Ілліча» вийшла 2015 року в київському видавництві «Люта Справа». 

 

Нагадаємо, у 2018 році збірка «Прощальний поцілунок Ілліча» вийшла в Чехії у перекладі Мирослава Томека в празькому видавництві Fra.

 

 

Чільне фото: ЛітАкцент

Оригінал статті на Suspilne: Поетична збірка Вано Крюґера вийшла у Польщі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Оголосили короткий список Букерівської премії-2023

Букерівська премія оголосила короткий список творів, що претендують на нагороду у 2023 році. Про це повідомили на сайті премії.
До шортлиста увійшли:
 

Study for Obedience («Навчання с

У Львові стартував тиждень скульптури

У Львові стартував Львівський тиждень скульптури «Старе і Нове/Нове і Старе», під час якого планують показати більше 300 скульптур, об’єктів та інсталяцій.

Про це повідомляє

В Україні дозволили писати з малої літери топоніми «росія» і «москва»

В Україні написання слів «росія», «москва» тощо офіційно дозволили писати з малої букви у неофіційних текстах. Про це повідомили у Національній комісії зі стандартів державної мови.
З м

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"