Поетесі-піснярці Анні Канич — 95!

Поетесі-піснярці Анні Канич — 95!

Її тексти, покладені на музику, співали Раїса Кириченко, сестри Байко, Назарій Яремчук, Анатолій Горчинський; ними поповнили свій репертуар Оксана Білозір,  Інеса Братущик, Марія Шалайкевич, Зеновій Гучок, Софія Федина. В її творчім доробку — близько 300 пісень. Вона — кавалер ордена Королеви Анни-Ярославни, а також має державну нагороду – звання заслуженої діячки мистецтв України.

Із нагоди святкування  круглої дати, також 20-річчя отримання членського квитка Національної спілки письменників України та в Міжнародний день рідної мови в її помешканні впродовж дня лунали телефонні дзвінки звідусіль: України та іноземщини. Адже в житті письменниці було чимало зустрічей із цікавими особистостями. Пані Анну знають як на Батьківщині, так і за її межами.

Анна Канич народилася у Львові, в родині української інтелігенції. Її дитинство минуло біля Шевченківського гаю. Цей період свого життя вона висвітлила в збірці оповідань «Жовтенька грушка та інші оповідки Нуни». Отримала добре, шляхетне виховання, і побачивши цю елегантну з вишуканими манерами жінку, дехто нерідко буває враженим, коли довідується,  що вона замолоду вчителювала в школі трудової колонії: як така витончена пані могла стільки літ працювати в середовищі  «важких» підлітків? Натомість пані Анна згадує ті часи позитивно: тамтешні школярі, хоча й  занедбані, бували наділені розмаїтими талантами. З ними ставила вистави, літературні вечори з нагоди річниць Тараса Шевченка, Івана Франка. Також про цю сторінку своєї біографії написала повість «Волошки серед терня».

Анну Канич від імені літераторів прийшли привітати  очільник Львівської письменницької організації Олесь Дяк та відповідальна секретарка Леся Бернакевич.

Пан
Олесь передав Анні Канич від побратимів по перу розкішний букет весняних квітів
та вручив  Подяку  Львівської обласної ради, якою її пошанували
за видатний внесок  в українську культуру та з нагоди поважної дати. А
Леся Бернакевич заспівала акапельно одну зі своїх улюблених  пісень — пісню Ігоря Білозіра на слова
ювілярки «Музика пливе», яка вперше прозвучала в далекі вісімдесяті
минулого століття у виконанні  вокально-інструментального ансамблю
«Ватра» та й сьогодні її можна почути на радіохвилях, правда, в інших
(сучасних) музичних інтерпретаціях.

На запитання Олеся Дяка, чи не відчуває вона тягаря літ, пані Анна відповіла: «Старість не страшна, якщо жити в оточенні люблячих тебе турботливих близьких».       

Вітаємо Анну Канич із 95-літтям і бажаємо їй, аби прожиті літа дарували про себе теплі спогади, а добре здоров’я сприяло створенню ще не одного поетично-пісенного шедевра. Многая літа!

Пресслужба Львівської
обласної організації НСПУ

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Поетесі-піснярці Анні Канич — 95!

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"