Поетеса Маріанна Кіяновська здобула європейську нагороду за збірку «Бабин Яр. Голосами»

Поетеса Маріанна Кіяновська здобула європейську нагороду за збірку «Бабин Яр. Голосами»

Українська поетеса Маріанна Кіяновська отримала європейську нагороду за збірку «Бабин Яр. Голосами».

Як передає «Укрінформ», про це Український інститут книги повідомляє у фейсбуку.

«Друзі, українська поетка Маріанна Кіяновська отримала звання Європейської поетки свободи 2022 року. Авторка отримала нагороду за збірку «Бабин Яр. Голосами», яка присвячена масовим розстрілам в урочищі Бабин Яр та вважається однією з перших книжок в українській літературі, що опрацьовує цю тему», — ідеться в повідомленні.

Міністерство культури та інформаційної політики привітало українську авторку Маріанну Кіяновську зі здобуттям звання Європейської поетки свободи 2022 року.

«Вітаємо українську авторку Маріанну Кіяновську зі здобуттям звання Європейської поетки свободи-2022 за збірку «Бабин Яр. Голосами»! Збірка поезій присвячена масовим розстрілам в урочищі Бабин Яр та вважається однією з перших книжок в українській літературі, що опрацьовує тему Голокосту», — зазначили у відомстві.

До складу журі премії увійшли Кшиштоф Чижевський (голова), Анна Чеканович, Павел Уелле, Збігнєв Міколейко, Станіслав Росік, Анда Роттенберг, Беата Стасінська, Ольга Токарчук, Анджей Ягодзінський (секретар журі).

Літературна премія Ґданська для європейського поета свободи (European Poet of Freedom Literary Award of the City of Gdańsk) вручається раз на два роки. Її мета — промотувати поезію, яка торкається найважливіших тем і проблем сучасності, популяризує цінність свободи та демонструє високу художню цінність.

За інформацією Українського ПЕН, нинішнього року цю премію вперше в історії отримали відразу дві номінантки. Другою лауреаткою стала албанська поетеса Лульєта Лешанаку за збірку «Вода і вугілля» (Water and Coal у перекладі Дороти Городиської).

Церемонія нагородження відбудеться 10 червня у Шекспірівському театрі Ґданська в межах фестивалю European Poet of Freedom Festival, що проходитиме з 9 по 11 червня. Відзнаки вручать також перекладачам, які працювали над збірками.

Як повідомляв «Укрінформ», за даними Міністерства культури та інформаційної політики, на порталі “Поезія вільних” кількість творів скоро сягне 20 тисяч.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Поетеса Маріанна Кіяновська здобула європейську нагороду за збірку «Бабин Яр. Голосами»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Попаданка В Казки

Шановні читачі, перша книга веселих пригод Маргарити в світі казок закінчилася! Тому, представляю Вам обкладинку до другої частини казкової історії! ПІДПИСУЙТЕСЬ якщо Вам сподобалось і цікаве продовження!!!!!!!!!

Остання знижка в передплаті!

Добрий день!

Сьогодні з гарною новиною – впродовж дня буде діяти знижка в 15% на книгу “Кохання тут зайве”. Остання знижка в передплаті, тому… для усіх, хто мав намір прочитати, чудова можливість придбати книгу

Українська мрія — вийде нова марка від Укрпошти

28 червня Укрпошта вводить в обіг нову поштову марку «Українська мрія». Про це повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський в Telegram. 
Загальний тираж марки 3 млн. Її можн

У Баку обговорюють український та азербайджанський літературні процеси

В Азербайджанському Інституті теології під час заходу «Репрезентація азербайджанських цінностей в українських перекладах азербайджанської літератури» обговорили дослідження українсько-а

27 книжок про війну та розбудову країни від НАЗК

У межах спецпроєкту «UKRAINE NOW. Візія Майбутнього» Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало перелік із рекомендацій книжок про російсько-українську війну. Про

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"