Поетеса Маріанна Кіяновська здобула європейську нагороду за збірку «Бабин Яр. Голосами»

Поетеса Маріанна Кіяновська здобула європейську нагороду за збірку «Бабин Яр. Голосами»

Українська поетеса Маріанна Кіяновська отримала європейську нагороду за збірку «Бабин Яр. Голосами».

Як передає «Укрінформ», про це Український інститут книги повідомляє у фейсбуку.

«Друзі, українська поетка Маріанна Кіяновська отримала звання Європейської поетки свободи 2022 року. Авторка отримала нагороду за збірку «Бабин Яр. Голосами», яка присвячена масовим розстрілам в урочищі Бабин Яр та вважається однією з перших книжок в українській літературі, що опрацьовує цю тему», — ідеться в повідомленні.

Міністерство культури та інформаційної політики привітало українську авторку Маріанну Кіяновську зі здобуттям звання Європейської поетки свободи 2022 року.

«Вітаємо українську авторку Маріанну Кіяновську зі здобуттям звання Європейської поетки свободи-2022 за збірку «Бабин Яр. Голосами»! Збірка поезій присвячена масовим розстрілам в урочищі Бабин Яр та вважається однією з перших книжок в українській літературі, що опрацьовує тему Голокосту», — зазначили у відомстві.

До складу журі премії увійшли Кшиштоф Чижевський (голова), Анна Чеканович, Павел Уелле, Збігнєв Міколейко, Станіслав Росік, Анда Роттенберг, Беата Стасінська, Ольга Токарчук, Анджей Ягодзінський (секретар журі).

Літературна премія Ґданська для європейського поета свободи (European Poet of Freedom Literary Award of the City of Gdańsk) вручається раз на два роки. Її мета — промотувати поезію, яка торкається найважливіших тем і проблем сучасності, популяризує цінність свободи та демонструє високу художню цінність.

За інформацією Українського ПЕН, нинішнього року цю премію вперше в історії отримали відразу дві номінантки. Другою лауреаткою стала албанська поетеса Лульєта Лешанаку за збірку «Вода і вугілля» (Water and Coal у перекладі Дороти Городиської).

Церемонія нагородження відбудеться 10 червня у Шекспірівському театрі Ґданська в межах фестивалю European Poet of Freedom Festival, що проходитиме з 9 по 11 червня. Відзнаки вручать також перекладачам, які працювали над збірками.

Як повідомляв «Укрінформ», за даними Міністерства культури та інформаційної політики, на порталі “Поезія вільних” кількість творів скоро сягне 20 тисяч.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Поетеса Маріанна Кіяновська здобула європейську нагороду за збірку «Бабин Яр. Голосами»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

В Україні змінилося ставлення до англійської мови — дослідження

Згідно з дослідженням USAID «Трансформація комунікацій», проведеного у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології, про ставлення українців до англійської мови, відбувся стр

В Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»

В Україні стартував Національний тиждень читання, що цьогоріч проходить під гаслом «Бути своїми» і триватиме до 10 грудня.

Про важливість цього заходу і загалом читання книг для громадян України, а т

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"