Подружжя Кідруків заснувало нове видавництво «Бородатий Тамарин»

Подружжя Кідруків заснувало нове видавництво «Бородатий Тамарин»

Український письменник Макс Кідрук та його дружина Тетяна Кідрук відкривають нове видавництво «Бородатий Тамарин», яке спеціалізуватиметься на нонфікшн та науковій фантастиці. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Першою книжка видавництва стане «Нові Темні Віки» Макса Кідрука, однак «Бородатий Тамарин» видаватиме й іноземних письменників. «Ми не ганятимемося за бестселерами, а добиратимемо книжки, які читаємо самі й яких, на нашу думку, не вистачає українському ринкові. Й найважливіше — ми налаштовані серйозно заморочуватися. Невдовзі ви зрозумієте наскільки. Якби не російське вторгнення, ми стартували б одразу з кількох найменувань. Та навіть попри війну ми вже підписали одного закордонного автора», — розповів письменник.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Макс Кідрук розповів, що до переліку майбутніх авторів видавництва можуть увійти ті письменники, чиїми книжками він користувався, пишучи «Нові Темні Віки»: «У переліку літератури, яку я використовував, пишучи «Нові Темні Віки», рівно сімдесят книжок. Космос, зміна клімату, медицина, політика. Вони всі круті, проте українською з них опубліковано менше третини. Це не означає, що ми наміряємося всі їх видавати. Я радше про те, що обирати є з чого».

 

Щодо першої частини серії «Нових Темних Віків», то це, за словами письменника, робота на десятиліття вперед, тому йому не хотілося залежати від можливої зміни редакційної політики, відходу людей, із якими налагодилася співпраця, чи навпаки прихід людей, із якими з певних причин знайти спільну мову не вдалося. «Я мав купу ідей, на які жодне видавництво не погодилося б, і які могли реалізувати лише ми самі. Ми з Тетяною настільки далеко зайшли у плануванні і — що більш важливо — у своїх мріях, що інших варіантів не розглядали: ми або видаємо “Темні Віки” власними силами, або не видаємо їх узагалі. Упродовж перших місяців після початку повномасштабного вторгнення я був готовий покласти текст під сукно», — зазначив він.

За словами Кідрука, назва видавництва натхнення приматами, адже «поєднання кумедності та мудрості цих тварин пасуватиме книжкам, які ми видаватимемо». Оскільки для видавництва більше важить не назва, а логотип, серед приматів обрали бородатого тамарина 𝘚𝘢𝘨𝘶𝘪𝘯𝘶𝘴 𝘪𝘮𝘱𝘦𝘳𝘢𝘵𝘰𝘳. «Я одразу збагнув: це воно. Він потішний і водночас серйозний. Він чудово виглядатиме на корінцях книг, у соцмережах, на футболках, чашках, усюди», — розповів Кідрук.

 

«Хтось, звісно, може зауважити, що назва довга і складна. Проте я з усією рішучістю це зауваження відхиляю. Я вважаю його абсолютно недоречним у країні, де одним із найшанованіших книжкових домів є видавництво “Абабагаламага”», — зауважив письменник.

 

Робота між ним та Тетяною Кідрук у видавництві поділена за обов’язками: «Видавництво зареєстроване на Тетяну, я, виходить, просто найманий працівник.  Дружина займається укладенням угод із друкарнею, мережами, книгарнями, веде перемовини із закордонними агентами, відповідає за фінанси та сайт, робить верстку, а також перекладатиме окремі тексти з англійської. На мені маркетинг, робота з редакторами, коректорами, ілюстраторами та дизайнерами обкладинок. Коли йдеться про наукпоп, я також визначаю, які саме книги ми публікуватимемо передусім. Ну і, певна річ, я маю писати».

 

Щоб подати свій рукопис, потрібно писати на пошту beardedtamarin@gmail.com

 

Раніше Кідрук повідомив, що припиняє співпрацю з видавництвом Клубу сімейного дозвілля. «Я вдячний КСД за все, що вони зробили для мене, й усе, чого навчили мене протягом десяти років. Мені було приємно працювати з командою, завдяки якій на українському книжковому ринку з’явилися переклади Філіпа Рота, Донни Тартт, Джо Аберкромбі та Стівена Кінга. Утім настав час рухатися далі», — зазначав він.

 

Нагадаємо, нещодавно створили нове видавництво «Відмова».  

 

Як відомо, у 2021 році в Україні заснували видавництва «Біла Сова» та «Літера V».

 

 

Зображення: фейсбук Макса Кідрука

Оригінал статті на Suspilne: Подружжя Кідруків заснувало нове видавництво «Бородатий Тамарин»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"