Подружжя Кідруків заснувало нове видавництво «Бородатий Тамарин»

Подружжя Кідруків заснувало нове видавництво «Бородатий Тамарин»

Український письменник Макс Кідрук та його дружина Тетяна Кідрук відкривають нове видавництво «Бородатий Тамарин», яке спеціалізуватиметься на нонфікшн та науковій фантастиці. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Першою книжка видавництва стане «Нові Темні Віки» Макса Кідрука, однак «Бородатий Тамарин» видаватиме й іноземних письменників. «Ми не ганятимемося за бестселерами, а добиратимемо книжки, які читаємо самі й яких, на нашу думку, не вистачає українському ринкові. Й найважливіше — ми налаштовані серйозно заморочуватися. Невдовзі ви зрозумієте наскільки. Якби не російське вторгнення, ми стартували б одразу з кількох найменувань. Та навіть попри війну ми вже підписали одного закордонного автора», — розповів письменник.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Макс Кідрук розповів, що до переліку майбутніх авторів видавництва можуть увійти ті письменники, чиїми книжками він користувався, пишучи «Нові Темні Віки»: «У переліку літератури, яку я використовував, пишучи «Нові Темні Віки», рівно сімдесят книжок. Космос, зміна клімату, медицина, політика. Вони всі круті, проте українською з них опубліковано менше третини. Це не означає, що ми наміряємося всі їх видавати. Я радше про те, що обирати є з чого».

 

Щодо першої частини серії «Нових Темних Віків», то це, за словами письменника, робота на десятиліття вперед, тому йому не хотілося залежати від можливої зміни редакційної політики, відходу людей, із якими налагодилася співпраця, чи навпаки прихід людей, із якими з певних причин знайти спільну мову не вдалося. «Я мав купу ідей, на які жодне видавництво не погодилося б, і які могли реалізувати лише ми самі. Ми з Тетяною настільки далеко зайшли у плануванні і — що більш важливо — у своїх мріях, що інших варіантів не розглядали: ми або видаємо “Темні Віки” власними силами, або не видаємо їх узагалі. Упродовж перших місяців після початку повномасштабного вторгнення я був готовий покласти текст під сукно», — зазначив він.

За словами Кідрука, назва видавництва натхнення приматами, адже «поєднання кумедності та мудрості цих тварин пасуватиме книжкам, які ми видаватимемо». Оскільки для видавництва більше важить не назва, а логотип, серед приматів обрали бородатого тамарина 𝘚𝘢𝘨𝘶𝘪𝘯𝘶𝘴 𝘪𝘮𝘱𝘦𝘳𝘢𝘵𝘰𝘳. «Я одразу збагнув: це воно. Він потішний і водночас серйозний. Він чудово виглядатиме на корінцях книг, у соцмережах, на футболках, чашках, усюди», — розповів Кідрук.

 

«Хтось, звісно, може зауважити, що назва довга і складна. Проте я з усією рішучістю це зауваження відхиляю. Я вважаю його абсолютно недоречним у країні, де одним із найшанованіших книжкових домів є видавництво “Абабагаламага”», — зауважив письменник.

 

Робота між ним та Тетяною Кідрук у видавництві поділена за обов’язками: «Видавництво зареєстроване на Тетяну, я, виходить, просто найманий працівник.  Дружина займається укладенням угод із друкарнею, мережами, книгарнями, веде перемовини із закордонними агентами, відповідає за фінанси та сайт, робить верстку, а також перекладатиме окремі тексти з англійської. На мені маркетинг, робота з редакторами, коректорами, ілюстраторами та дизайнерами обкладинок. Коли йдеться про наукпоп, я також визначаю, які саме книги ми публікуватимемо передусім. Ну і, певна річ, я маю писати».

 

Щоб подати свій рукопис, потрібно писати на пошту beardedtamarin@gmail.com

 

Раніше Кідрук повідомив, що припиняє співпрацю з видавництвом Клубу сімейного дозвілля. «Я вдячний КСД за все, що вони зробили для мене, й усе, чого навчили мене протягом десяти років. Мені було приємно працювати з командою, завдяки якій на українському книжковому ринку з’явилися переклади Філіпа Рота, Донни Тартт, Джо Аберкромбі та Стівена Кінга. Утім настав час рухатися далі», — зазначав він.

 

Нагадаємо, нещодавно створили нове видавництво «Відмова».  

 

Як відомо, у 2021 році в Україні заснували видавництва «Біла Сова» та «Літера V».

 

 

Зображення: фейсбук Макса Кідрука

Оригінал статті на Suspilne: Подружжя Кідруків заснувало нове видавництво «Бородатий Тамарин»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Українські журналісти збирають кошти на книгу про Голодомор

Редакторська група українського суспільно-історичного онлайнового ресурсу «Історична правда» оголосила про збір коштів для перекладу та видання книжки Александра ​​Вінербергера про Голо

Ткаченко: «Порушуємо питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за…

Україна порушує на міжнародному рівні питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за кордоном, та про запровадження санкцій проти російських культурних діячів.

Про це сказав міністр культ

Від книжок-картинок до казок про світло: найпомітніші дитліт листопада

Патріотичні книжки-картинки, які можна дарувати іноземцям, шалені пригоди й свіженький детектив для середнього шкільного віку — у нашому огляді книжкових новинок для дітей.
Киці-мандрів

Роман Асєєва про «Ізоляцію» видадуть у Польщі

Роман Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видали польською. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
Польське видання матиме назву «Сві

Євросоюз підтримає переклади художньої літератури українською мовою

Програма Європейського Союзу «Креативна Європа» оголошує грантовий конкурс «Поширення європейських художніх робіт 2023». Про це повідомило українське бюро організації на своїй офіційній

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"