Поговоримо про рейтинг 18+?

Поговоримо про рейтинг 18+?

Поговоримо про рейтинг 18+?

Я молодий, починаючий письменник тож катастрофічно потребую поради від профі. А також від читачів, яких мені, поки, невистачає.
У більшості людей є стійка асоціація: рейтинг “18+” — буде гаряче!
Але!
Читаючи правила Букнет і законодавство України та Європи я просто заплуталася. Сексу в моїх творах поки немає, я пишу, скоріше підліткову прозу, але є те, що підходить по інших критеріях. Ви вгадали, це куріння та алкоголь. І їх багато.
Особливо цигарки.
В “Що водиться в українських лісах” я зобразила незалежну байкершу, самовпевнену менеджерку середньої ланки, якій, для повноти картини, не вистачало тільки цигарки у руці. Вже не кажучи про те, що після кожної пригоди, яку переживають друзі, хочеться не те що закурити, а гепнути чарку-другу чогось міцненького. Герої — дорослі люди, тож мають повне право. Ок, робота конкурсна, всіма фібрами свого тіла, змушувала себе стриматися в “смакуванні деталей” (як пише законодавство).
А от серійка “Срібний Мізерикорд”…
Без смакування деталей тут ніяк. Я знаю що таке війна і точно знаю, що без цигарок на передовій ніяк. Тож і головний герой, опинившись в тилу продовжує палити, омобливо, після трибуналу і відставки, офіцер, котрий не хоче і не може звикнути і почати мирне життя в столиці, просто, спивається, сидячи годинами в трактирі. Тарен, також бере в нього цигарку і на це не можливо не звертати уваги. До того ж у другій частині (увага спойлер) розкриття персонажів пройде через те, тютюну якої якості вони надають перевагу. Він курить солдатську махорку, бо дорогих сигар на фронт не возили, а от вона, отримавши можливість платити за себе, обирає аристократичну трубку та якісний солодкий тютюн.
У роботі “@zorke_oko або Боєць невидимого фронту” мова йде про людину, чиє життя — руїни. Чи курить він? Гадаю відповідь очевидна.
От і питання: що таке “смакування деталей”?  Чи були у вас проблеми з рейтингом? Як Букнет буде реагувати на відсутність рейтингу у таких книгах? І як буде реагувати читач, якщо рейтинг 18+ з’явиться в роботі де немає ані еротики, ані насильства? Чи я перебільшую масштаб проблеми і переживаю про те, що взагалі не важливо?

Оригінал статті на Букнет: Поговоримо про рейтинг 18+?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"