Поговоримо про рейтинг 18+?

Поговоримо про рейтинг 18+?

Поговоримо про рейтинг 18+?

Я молодий, починаючий письменник тож катастрофічно потребую поради від профі. А також від читачів, яких мені, поки, невистачає.
У більшості людей є стійка асоціація: рейтинг “18+” — буде гаряче!
Але!
Читаючи правила Букнет і законодавство України та Європи я просто заплуталася. Сексу в моїх творах поки немає, я пишу, скоріше підліткову прозу, але є те, що підходить по інших критеріях. Ви вгадали, це куріння та алкоголь. І їх багато.
Особливо цигарки.
В “Що водиться в українських лісах” я зобразила незалежну байкершу, самовпевнену менеджерку середньої ланки, якій, для повноти картини, не вистачало тільки цигарки у руці. Вже не кажучи про те, що після кожної пригоди, яку переживають друзі, хочеться не те що закурити, а гепнути чарку-другу чогось міцненького. Герої — дорослі люди, тож мають повне право. Ок, робота конкурсна, всіма фібрами свого тіла, змушувала себе стриматися в “смакуванні деталей” (як пише законодавство).
А от серійка “Срібний Мізерикорд”…
Без смакування деталей тут ніяк. Я знаю що таке війна і точно знаю, що без цигарок на передовій ніяк. Тож і головний герой, опинившись в тилу продовжує палити, омобливо, після трибуналу і відставки, офіцер, котрий не хоче і не може звикнути і почати мирне життя в столиці, просто, спивається, сидячи годинами в трактирі. Тарен, також бере в нього цигарку і на це не можливо не звертати уваги. До того ж у другій частині (увага спойлер) розкриття персонажів пройде через те, тютюну якої якості вони надають перевагу. Він курить солдатську махорку, бо дорогих сигар на фронт не возили, а от вона, отримавши можливість платити за себе, обирає аристократичну трубку та якісний солодкий тютюн.
У роботі “@zorke_oko або Боєць невидимого фронту” мова йде про людину, чиє життя — руїни. Чи курить він? Гадаю відповідь очевидна.
От і питання: що таке “смакування деталей”?  Чи були у вас проблеми з рейтингом? Як Букнет буде реагувати на відсутність рейтингу у таких книгах? І як буде реагувати читач, якщо рейтинг 18+ з’явиться в роботі де немає ані еротики, ані насильства? Чи я перебільшую масштаб проблеми і переживаю про те, що взагалі не важливо?

Оригінал статті на Букнет: Поговоримо про рейтинг 18+?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Долучився до “Фонду Фантастики”

Треба зауважити, що мої оповідання у жанрах “наукова фантастика” та “фентезі” тепер належить до Фонду Фантастики, позначка якого на обкладинці книги є певним знаком якості (як мінімум гарантує добре оформлену

Булгаков — за бажанням. Міносвіти прибрало зі шкільної програми російських і…

Міністерство освіти та науки оновило шкільну програму у відповідь на виклики, що виникли після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як повідомляє пресслужба Міносвіти, із програми пре

Невеличкий гостинчик)

Доброго часу доби! 

Що краще, поставити суперницю на місце чи продовжувати робити вигляд, що нічого не відбувається? 

Сьогодні оновила книгу “Стриптизерша для ректора” і зовсім скоро ми дізнаємось,

Купка банальностей

Слава Україні!

Почну не з банального, хоча сам допис буде пройнятий ним.

Мушу поділитися ушкваром від моєї бабці. Учора, коли зайшла мова про дітей, зятів та навчання, вона сказонула таке, що я уже другий день регочу: «Я

Нова обкладинка

Додала нову обкладинку на “Відьмину службу підтримки”. Казали, що надписи погано читались, та й так, думаю, що можна поекспериментувати трохи. Як вам? 

 

Стара.

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"