Поговоримо про рейтинг 18+?

Поговоримо про рейтинг 18+?

Поговоримо про рейтинг 18+?

Я молодий, починаючий письменник тож катастрофічно потребую поради від профі. А також від читачів, яких мені, поки, невистачає.
У більшості людей є стійка асоціація: рейтинг “18+” — буде гаряче!
Але!
Читаючи правила Букнет і законодавство України та Європи я просто заплуталася. Сексу в моїх творах поки немає, я пишу, скоріше підліткову прозу, але є те, що підходить по інших критеріях. Ви вгадали, це куріння та алкоголь. І їх багато.
Особливо цигарки.
В “Що водиться в українських лісах” я зобразила незалежну байкершу, самовпевнену менеджерку середньої ланки, якій, для повноти картини, не вистачало тільки цигарки у руці. Вже не кажучи про те, що після кожної пригоди, яку переживають друзі, хочеться не те що закурити, а гепнути чарку-другу чогось міцненького. Герої — дорослі люди, тож мають повне право. Ок, робота конкурсна, всіма фібрами свого тіла, змушувала себе стриматися в “смакуванні деталей” (як пише законодавство).
А от серійка “Срібний Мізерикорд”…
Без смакування деталей тут ніяк. Я знаю що таке війна і точно знаю, що без цигарок на передовій ніяк. Тож і головний герой, опинившись в тилу продовжує палити, омобливо, після трибуналу і відставки, офіцер, котрий не хоче і не може звикнути і почати мирне життя в столиці, просто, спивається, сидячи годинами в трактирі. Тарен, також бере в нього цигарку і на це не можливо не звертати уваги. До того ж у другій частині (увага спойлер) розкриття персонажів пройде через те, тютюну якої якості вони надають перевагу. Він курить солдатську махорку, бо дорогих сигар на фронт не возили, а от вона, отримавши можливість платити за себе, обирає аристократичну трубку та якісний солодкий тютюн.
У роботі “@zorke_oko або Боєць невидимого фронту” мова йде про людину, чиє життя — руїни. Чи курить він? Гадаю відповідь очевидна.
От і питання: що таке “смакування деталей”?  Чи були у вас проблеми з рейтингом? Як Букнет буде реагувати на відсутність рейтингу у таких книгах? І як буде реагувати читач, якщо рейтинг 18+ з’явиться в роботі де немає ані еротики, ані насильства? Чи я перебільшую масштаб проблеми і переживаю про те, що взагалі не важливо?

Оригінал статті на Букнет: Поговоримо про рейтинг 18+?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

ПЕН про рішення Куркова: Важливо не примножувати ворожості і ворогів

Володимир Єрмоленко, президент PEN Ukraine, повідомив, що не підтримує рішення Андрія Куркова, українського письменника, попереднього очільника PEN Ukraine, взяти участь у дискусії з ра

Під час розкопок у Туреччині виявили нову індоєвропейську мову

Під час розкопок руїн стародавнього міста Хаттуса біля підніжжя гори Амбарлікая у місті Богазкале у Туреччині виявили клинописну табличку з раніше невідомою індоєвропейською мовою. Про

Люди на каві й після відпустки — нова проза Мар’яни Савки

Мар’яна Савка. Люди на каві – Видавництво Старого Лева, 2023 – 224 с.
 
Люди на каві. Та про що вони лишень не говорять! Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подо

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

«Ваш Василь»: оприлюднили новий документальний фільм про Василя Стуса

На стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту.
У стрічці можна побачи

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"