Повертатись – погана прикмета ( але до книг можна)
Повертатись – погана прикмета ( але до книг можна)
Він завжди був дуже привабливим, із тих чоловіків, чиє обличчя вихоплюють з натовпу і потім не можуть забути. У дитинстві – такий собі Маленький принц, з білявим волоссям і серйозними блакитними очима, він не бігав, не галасував, як інші хлопці, полюбляв читати книги і малювати. Коли став юнаком – чимось нагадував поета Сергія Єсеніна, була в його рисах якась романтичність, щось несучасне, а ніби звідти – з минулого… І за професією він був людина творча – художник. Правда, зі світовою популярністю, виставками та вернісажами якось не склалося, але ж треба комусь і дітей вчити малюванню або створювати книжкові ілюстрації…
Навчався Вадим не на відмінно. але й двієчником не був. Перебивався з четвірок на трійки. І не через те, що не мав здібностей, просто не хотів зосереджуватися на тому, що йому було нецікаво. Друзів теж у нього багато не було, в основному, просто приятелі. Йому було комфортно в самотності, галасливі компанії викликали головний біль і роздратування. До армії не потрапив через якісь проблеми зі здоров’ям, благополучно закінчив вуз та влаштувався на роботу до міського Будинку дитячої творчості – навчати юних художників.
Ось тут і сталося те, що раз і назавжди змінило Вадимове життя. Він зустрів Її. Саме так, з великої літери. У неї навіть ім’я було незвичайне – ні до, ні після він не зустрічав жінок, котрих звали б так само. Єва… Це ім’я хотілося повторювати і перекочувати на язиці, як гладенький річковий камінчик або цукерку-льодяник. Хотілося дивитися на її обличчя – не ідеальної краси, з деякою асиметричністю рис, яку він, художник, не міг не помітити – проте було в тих рисах щось особливе, якась чародійна, містична привабливість. Може, справа була у зелених очах незвичної мигдалевидної форми, а може, всьому виною посмішка – коли вона посміхалася одним краєчком губ, а другий залишався непорушним; чи, може, його привабило ледь помітне зворушливе ластовиння на її завжди блідій, якійсь ніби підсвіченій зсередини шкірі… Хтозна… Але, раз побачивши її, він назавжди втратив спокій. І “назавжди” – це зовсім не метафора. Лише констатація факту.
Вона працювала заступником директора і була старшою на десять років. Вже побувала у шлюбі, мала семирічного сина; втім, на час їхнього знайомства була розлучена, чоловік десь подався в світи і більше на її горизонті не з’являвся. Про Єву у їхньому, переважно, жіночому колективі говорили всяке – переважно, плітки зводилися до того, що вона нерозбірлива у зв’язках і міняє чоловіків, наче рукавички. Але Вадим знав, що вірити цим чуткам можна було з великою “натяжкою” – більшість колег були вже немолодими, гордо тягнули родинне “ярмо” , скаржилися на маленьку зарплату, давно махнули рукою на свій зовнішній вигляд. Ще кілька дівчат були його ровесницями чи трохи старшими, ще неодруженими, і всі зацікавлено поглядали на молодого симпатичного вчителя, до того ж, інтелігентного, скромного і непитущого. Кожна хотіла, щоб “трофей” дістався їй. Але, як це часто буває, переможницею стала та, яка й не докладала особливих зусиль для завоювання призу. Бо Вадим закохався у Єву.
Він проводжав її додому після уроків, знаходив найменші приводи, аби у перервах між заняттями зайти до кабінету, який вона ділила ще з однією колегою ( та потім переповідала решті цікавих жіночок подробиці Вадикового за Євою упадання, і вони дружно погоджувалися, що не з доброго дива він так “присох” до неї, певно, вона “щось знає”, он, кажуть, у неї і бабця відьма була).
З часом бастіон Євиного неприступного серця не витримав такого відданого служіння і не те, щоб геть зрушився, але принаймні, вона вже не гнала його від себе. Як вірний паж, він супроводжував свою даму серця… тепер вже вона почала запрошувати його додому, познайомила з сином, Вадим охоче виконував різні господарські доручення, а згодом сталося й те, чого він так уперто добивався – вони з Євою стали коханцями.
І на цьому все. Більше їхні стосунки не розвивалися, зупинившись на цій фазі. Про одруження чи хоча б спільне проживання в громадянському шлюбі Єва навіть говорити не хотіла, мотивуючи свою відмову тим, що вона вже раз сходила заміж і присяглася, що вдруге в таку халепу не втрапить. Понад усе вона цінувала свою свободу і незалежність, будь-які спроби ревнощів, які неминуче з’являлися у Вадима, коли він чув балачки у колективі про чергового Євиного “хахаля”, каралися рішуче і жорстко – вона просто забороняла йому приходити до себе, на роботі сторонилася і “вмикала ігнор”. Так могло тривати тижнями, поки Вадим уже не витримував і приходив з покаянням, обіцяючи більше ніколи не ревнувати і не влаштовувати сцен… Тоді вона великодушно його прощала, і все починалося спочатку.
Швидко плинули роки, молоденькі дівчата – співробітниці вискакували заміж, старші йшли на пенсію, приходили нові, ще молодші. Вадимові виповнилося тридцять, а він усе ще парубкував, вірніше сказати, був вірним лицарем своєї “дами серця”.
А потім несподівано вона відправила його у відставку. Без будь-яких пояснень і коментарів – протягом дня вела себе як звичайно, а увечері, коли він вигадав якусь причину, щоб прийти до неї, двері квартири відчинив незнайомий чоловік.
– Єво! – гукнув він. – Тут до тебе якийсь товариш!
Вона з’явилася з незворушною посмішкою, у своєму улюбленому червоному халаті, розшитому драконами ( який Вадим їй же й подарував на минулий день народження).
– А, це Вадик, мій колега, – глянула Вадимові просто у очі. – Знайося, це мій чоловік, Ярослав.
Вадимові здалося, що вона жартує – ось зараз засміється з того, що вдалося так дотепно поглузувати над ним.
Та Єва виглядала цілком серйозною, навіть трохи заклопотаною, щось там у неї на кухні смажилося і пригорало. І він швидко дістав з портфеля якийсь журнал, пробурмотівши, що приніс їй, як вона просила. Вона недбало кинула той журнал на поличку у передпокої й зачинила двері перед його носом.
Він вийшов у двір, сів на лавку та в якомусь ступорі став дивитися на вікна її квартири. Сім років він прожив у добровільному рабстві, немовби в якомусь тумані, молодість минала, у підсумку до свого тридцятиріччя він не мав нічого – ні власної родини, ні кар’єри, ні творчих досягнень. Все з’їла ця осоружна любов. З’їла і виплюнула його на узбіччя, неначе обсмоктану кісточку. А тепер раба, здається, й відпустили, а він не знає, що робити, бо геть забув, що таке – свобода.
Може, вона й справді чимось причарувала його? Стала свого роду наркотиком, замінила собою усі життєві радощі, все, що цікавило його раніше. Але у цю мить він твердо вирішив – з нього досить. Наркомани можуть вилікуватися від своєї хворобливої пристрасті – і він зможе.
Більше він її ніколи не побачить…
***
Захотілося перечитати свої давніші історії. Короткий любовний роман “Повертатись – погана прикмета” зацікавить всіх любителів поміркувати над психологією особистих стосунків, які часом складаються дуже непросто…
Буду рада, якщо зазирнете, книга невелика за розміром, завершена і безкоштовна!
Оригінал статті на Букнет: Повертатись – погана прикмета ( але до книг можна)
Блог
УІК: У 2025 році інститут потребуватиме понад 1,4 млрд грнПотреба Українського інституту книги у фінансуванні на 2025 рік становить 1 442 мільйони гривень. Про це повідомили під час презентації «Державна підтримка книжкової галузі: виклики 202
У серпні рф продовжила вбивати журналістів при виконанні редакційних завданьУ серпні Інститут масової інформації зафіксував в Україні 28 випадків порушення свободи слова, серед них 19 російських злочинів. Про це свідчать дані щомісячного моніторингу ІМІ «Бароме
Люба-Параскевія СТРИНАДЮК. Роди неоднакіЄв падати з сил, голодніти, облизував губи, солоні, впрілі, шукав очима коритця на полонині з водицею свіжою, холодною, головички, б’ючої з-під землі, дзюркотливої. Розстелив кожух єрований, приліг обік
Боротьба за свободу, маркери нації і поліські болота: новий український нон-фікшнЗ нагоди Національного тижня читання нон-фікшну, ініційованого Українським інститутом книги, зібрали дуже різні новинки від українських авторів. Літературознавство, осмислення війни, пі
Більшість читачів книжок у Megogo — чоловіки33,93% власників акаунтів медіасервісу Megogo читають книжки щодня. Про це йдеться в дослідженні читацьких звичок користувачів Megogo «Книжки в епоху стрімінгів».
Megogo опитало майже 6
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.