Плануємо і все встигаємо: 4 книжки для самозайнятих працівників
Методика м’яких дедлайнів, список справ, який ви виконаєте на 100%, креативність, адаптивність і іще дещо – спільно з фриланс-біржею Кабанчик ми зібрали новинки нон-фікшну, на які варто звернути увагу самозайнятим працівникам.
Діна Волинець. CURLY менеджмент. Як управляти проєктами, не зраджуючи собі
Київ: Yakaboo Publishing, 2023. – 216 с.
«Curly менеджмент» – це книжка про ефективне планування, яка дозволить вам уникнути на півдорозі до мети головного ворога всіх людей ХХІ століття – вигорання. З цим читачам береться допомогти Діна Волинець, фасилітаторка, експертка проєктного менеджменту, яка розробила методологію «кучерявого менеджменту». Суть цього методу полягає в прийнятті своїх особливостей, усвідомленні своєї цінності й мети. І як на кучеряве волосся не налазить догляд за волоссям прямим, так і вам на вашу індивідуальність не мають налазити «загальноприйняті» цінності й «універсальні» пункти робочих і життєвих досягнень.
Після прочитання книжки ви не виконаєте всі пункти зі свого плану (особливо ті, які відкладали роками). Але зможете створити ефективний список коротко- й довгострокових планів, який справді зможете й захочете виконати на всі 100%.
Великим бонусом книжки є її закоріненість у специфіку українського контексту, а також розділ про те, як описана методологія допомагала авторці під час війни.
- Дослідіть свою мету і свої цінності, щоб не підміняти їх абстрактними.
- В умовах хаосу складно орієнуватися на стратегію, натомість варто орієнтуватися на цінності й практично їх використовувати.
- Неодмінно використовуйте цифри під час постановки цілей.
Крістофер Кокс. Володар дедлайнів. Встигнути все
Переклад Надії Хаєцької. – Харків: Віват, 2023. – 224 с.
Наші стосунки з дедлайнами суперечливі. Вони мотивують виконувати роботу, яку без дедлайнів ми схильні відкладати до нескінченності на потім. Та водночас дедлайни можуть фатально впливати на якість роботи. То де вихід?
Крістофер Кокс, редактор, який через специфіку своєї роботи має дбати як про дотримання дедлайнів, так і про якість матеріалів, має відповідь на цю проблему. Він пропонує працювати за принципом м’якого дедлайну.
У своїй книзі «Володар дедлайнів» він описує кейси роботи з м’якими дедлайнами, які є аналогом фінальної репетиції або тестового запуску продукту. Скажімо, Кокс розглядає роботу гірськолижного курорту Тельюрайд, який відкривається вже на День Подяки, хоча справжній сезон починається дещо пізніше. Це дозволяє працівникам увійти в ритм роботи, випрацюватись до досконалості поступово й уникнути можливих помилок в період напливу клієнтів.
На цьому й інших прикладах Кокс показує, як завдяки раннім дедлайнам можна збільшити ефективність і якість праці. Такий підхід релевантний і до авторів, які хронічно провалюють дедлайни. Тож якщо це про вас, варто прочитати книжку редактора з чималим досвідом роботи з проблемними авторами й спробувати його методику.
- Ставте якнайшвидші дедлайни.
- Проєкти без дедлайнів мають значно менше шансів бути реалізованими взагалі.
- Сегментуйте свою діяльність і дотримуйтесь проміжних дедлайнів у великих проєктах.
Джеррі Сольц. Як стати митцем. 60 практичних порад
Переклад Євгена Редька. – Харків: Віват, 2022. – 140 c.
Початково книжка «Як стати митцем» була статтею мистецтвознавця й критика Джеррі Сольца, яка містила значно менше порад, але згодом його список виріс. Сьогодні до порад Сольца незле дослухатись всім, хто залучений у творчу працю. Як-не-як рекомендації роздає сам Пулітцерівський лауреат.
Звичайно, на митця ця книжка вас не перетворить, але допоможе розібратися зі ставленням до творчості й знизити градус пафосних слів у розмові про мистецтво.
Книжка покликана розвіяти ваші страждання від синдрому самозванця чи відсутності якісних матеріалів для створення шедеврів. Вона допоможе тим, хто звик вбиватися над кожним замовленням. Сольц нагадує, що бути митцем не означає створювати лише ті роботи, які увійдуть у вічність. Він не радить чекати на оплески кожного разу, як ви доробили свій твір, чим би він не був – геніальним романом, замовленою статтею чи айдентикою відомого бренду.
Коротше, критик дає поради, як припинити думати про мистецтво як про матерію з великої літери й почати нарешті творити його.
- Не відкладайте творчу працю на час, коли зможете купити дорогі фарби, планшет чи інші матеріали. Починайте працювати з наявним матеріалом.
- Експериментуйте й копіюйте стилі ваших колег чи видатних митців, щоб знайти щось нове для себе.
- Змініть підхід до творчої праці: зосередьтесь на поточних задачах і замовленнях замість створювати абстрактні шедеври для вічності.
Кіт Феррацці, Ноель Вейріч, Кіан Ґохар. Конкуренція в новому світі праці: як радикальна адаптованість відокремлює найкращих від решти
Переклад Катерини Корнієнко. – Київ: Лабораторія, 2022. – 232 с.
А пам’ятаєте була така пандемія ковіду? Поки в Україні тривали серйозніші проблеми, у світі відбувався процес асиміляції ковідного досвіду. Власне, пандемія стала серйозним стресом для світу бізнесу. Вона дала поштовх компаніям і працівникам переглянути робочі стратегії й внести за лічені дні стільки змін, скільки не вносилися десятиліттями. Люди мали адаптуватися до нової реальності, і часто нові способи роботи виявлялися ефективнішими, ніж попередні.
Книжка «Конкуренція в новому світі праці» зібрала нові ефективні практики в різних компаніях і уклала методологію нового лідерства. Перед нами книжка про кризовий менеджмент і пошук можливостей у новому нестабільному світі. А для України, охопленої воєнним досвідом, актуальність цієї книжки подвоюється.
- Ніколи не повертайтесь до старих робочих методів.
- Регулярно оцінюйте ризики й діліться ними у своїй команді.
- Використовуйте практики асинхронної співпраці.
Матеріал створено у співпраці.
Оригінал статті на Suspilne: Плануємо і все встигаємо: 4 книжки для самозайнятих працівників
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.