Письменники подали в суд на Chat GPT за незаконне використання їх творів

Письменники подали в суд на Chat GPT за незаконне використання їх творів

Канадська письменниця Мона Авад й американський письменник Пол Тремблє подали позов проти компанії OpenAI у порушенні закону про авторське право і незаконне використання їхніх творів для навчання моделі штучного інтелекту.

Письменники посилаються на те, що Chat GPT пише досить точні анотації до їхніх творів, що доводить порушення та навчання штучного інтелекту на текстах, захищених авторським правом. Позов зареєстрували у Федеральному суді Сан Франциско.

 

Зразки анотацій включили до позову як докази.

 

ChatGPT дозволяє користувачам ставити запитання та вводити команди в чат-бот і відповідає текстом, що нагадує шаблони людської мови. Модель, що лежить в основі ChatGPT, навчається на даних, які є загальнодоступними в Інтернеті.

 

За словами Андреса Гуадамуса, викладача права інтелектуальної власності в Університеті Сассекса, це перший позов проти ChatGPT, який стосується авторських прав. Позов досліджуватиме невизначені «межі законності» дій у генеративному просторі ШІ.

 

 

У позові автори стверджують, що OpenAI «несправедливо» отримує прибуток від «вкрадених творів та ідей», тому вони вимагають грошової компенсації від імені всіх американських авторів, чиї роботи нібито використовувалися для навчання ChatGPT.

 

Водночас складно довести, що автори зазнали фінансових втрат саме через те, що ChatGPT навчався на захищеному авторським правом матеріалі, навіть якщо останнє виявилося правдою. За словами Гуадамуса, ChatGPT міг би працювати «точно так само», якби він не навчався на цих книжках, тому що він навчений на великій кількості інтернет-інформації, яка включає, зокрема користувачів Інтернету, які обговорюють книжки.

 

Нагадаємо, вийшов перший  український журнал, повністю створений за допомогою штучного інтелекту.

 

 

Джерело: The Guardian

Чільне фото: chatgptsignin.com

Оригінал статті на Suspilne: Письменники подали в суд на Chat GPT за незаконне використання їх творів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"