Писати російською – це зрада?

Писати російською – це зрада?

Писати російською – це зрада?

Я постійно відстежую, як самі автори пишуть, що раніше писали лише російською, а тепер пишуть лише українською мовою.

Моя рідна мова – російська. А українську мову я почала вивчати лише в п’ятому класі, здавала усі ексзамени випускні, вступні на українській, постійно читаю українською, постійно намагаюсь її покращити.

Для мене писати російською – це не встигати набирати слідом за своїми думками. А, коли я пишу на українській мові, я периодично зупиняюсь, щоб згадати або подивитися у словник, а як же буде це слово українською, та ще й перевірити відмінювання цього слова, особливо кличний відмінок.

Після 24.02.2022 я психологічно не можу почати писати книгу російською, бо в мене аж ніяковіє при думці про те, щоб таке зробити.

Але я в житті постійно спілкуюся російською.

Особливо на роботі, де українська використовується лише в офіційних документах та листах до інших організацій.

Отже, невже після 24.02.2022 писати російською – це зрада?

Перед усім зрада себе, а вже потім своєї країни?

Невже писати для російськомовних вже ніяк не хочеться, бо серед них є ті, які підтримують цю війну, хочуть нас знищити та ненавидять Україну та українців всім сердем?

А як же прибуток з російськомовних книжок, який втрачається? Чиста совіть важливіша за це?

Оригінал статті на Букнет: Писати російською – це зрада?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Оголосили короткий список Букерівської премії-2023

Букерівська премія оголосила короткий список творів, що претендують на нагороду у 2023 році. Про це повідомили на сайті премії.
До шортлиста увійшли:
 

Study for Obedience («Навчання с

У Львові стартував тиждень скульптури

У Львові стартував Львівський тиждень скульптури «Старе і Нове/Нове і Старе», під час якого планують показати більше 300 скульптур, об’єктів та інсталяцій.

Про це повідомляє

В Україні дозволили писати з малої літери топоніми «росія» і «москва»

В Україні написання слів «росія», «москва» тощо офіційно дозволили писати з малої букви у неофіційних текстах. Про це повідомили у Національній комісії зі стандартів державної мови.
З м

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"