Писати російською – це зрада?

Писати російською – це зрада?

Писати російською – це зрада?

Я постійно відстежую, як самі автори пишуть, що раніше писали лише російською, а тепер пишуть лише українською мовою.

Моя рідна мова – російська. А українську мову я почала вивчати лише в п’ятому класі, здавала усі ексзамени випускні, вступні на українській, постійно читаю українською, постійно намагаюсь її покращити.

Для мене писати російською – це не встигати набирати слідом за своїми думками. А, коли я пишу на українській мові, я периодично зупиняюсь, щоб згадати або подивитися у словник, а як же буде це слово українською, та ще й перевірити відмінювання цього слова, особливо кличний відмінок.

Після 24.02.2022 я психологічно не можу почати писати книгу російською, бо в мене аж ніяковіє при думці про те, щоб таке зробити.

Але я в житті постійно спілкуюся російською.

Особливо на роботі, де українська використовується лише в офіційних документах та листах до інших організацій.

Отже, невже після 24.02.2022 писати російською – це зрада?

Перед усім зрада себе, а вже потім своєї країни?

Невже писати для російськомовних вже ніяк не хочеться, бо серед них є ті, які підтримують цю війну, хочуть нас знищити та ненавидять Україну та українців всім сердем?

А як же прибуток з російськомовних книжок, який втрачається? Чиста совіть важливіша за це?

Оригінал статті на Букнет: Писати російською – це зрада?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"