Печатку Мазепи та книгу, засновану на реальних подіях, представили у Батурині

Печатку Мазепи та книгу, засновану на реальних подіях, представили у Батурині

Художню книжку про Івана Мазепу авторства російської дослідниці та печатку, яка підтверджує присвоєння гетьману титулу князя Священної Римської Імперії, вперше представили 8 жовтня у Батурині.

Книжку «Мазепа. Хроніка православного шляхтича. Руїна» Тетяни Таїрової-Яковлєвої вперше представили в Батурині. Книга художня, однак усі події, зображені в ній, відбувались насправді. Авторка – російська професорка і, щоб досліджувати історію України, вивчила українську. Вважає, що подання історії в художньому вигляді допоможе їй краще донести до людей те, чим живе сама останні 18 років.

«Мені дійсно здається, що набагато більше читачів можуть прочитати художній твір, ніж історичне дослідження. А я хочу розповісти про цю історію, про цю добу, яку дуже добре знаю, якою я, дійсно, захоплююсь», – говорить професорка, авторка книги Тетяна Таїрова-Яковлєва.

Печатку Мазепи та книгу, засновану на реальних подіях, представили у Батурині

Фото: «Суспільне. Чернігів», Тетяна Таїрова-Яковлєва

Книга вийшла накладом у три тисячі екземплярів. Всього мають видати 10 тисяч. У доробку Тетяни Таїрової-Яковлєвої кілька наукових книжок про гетьманщину і зокрема про Івана Мазепу з посиланнями на документи, які в Україні не відомі. Цьогоріч завдяки дослідниці вперше побачили світ матеріали з батуринського архіву, які стосуються гетьмана Мазепи і досі вважалися втраченими.

«Ми дуже цінуємо нашу авторку, що вона глибоко на архівних матеріалах аналізує українську історію і її нам повертає. Тому що документи з історії, на превеликий жаль, зберігаються в Росії», – говорить директорка видавництва «Кліо» Віра Соловйова.

Вперше на широкий загал в «Гетьманській столиці» також виставили печатку Івана Мазепи. Її побачила в приватній колекції Тетяни Таїрової-Яковлєвої. Власник колекції Олексій Шереметьєв не здогадувався, каже дослідниця, що володіє артефактом, який доводить визнання української державності в світі.

«Там є княжа корона, це дуже подібно до княжого герба, який мав Мазепа, і я зрозуміла, що це особиста княжа печатка. Це абсолютно унікальна річ. Артефакт. Я знаю, що ця печатка була знайдена десь у воді, і, схоже, що вона залишилась там, коли Мазепа відступав від Полтави під час переправи через Дніпр», – говорить професорка, авторка книги Тетяна Таїрова-Яковлєва.

Печаткою засвідчувався присвоєний гетьманові титул князя Священної Римської Імперії.

«Ця печатка – підтвердження того, що він цим титулом користувався і замовив виготовлення печатки», – говорить учена секретарка Національного заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Саєнко.

Наразі триває експертиза металу печатки для підтвердження її автентичності. Жодного документа, який був би скріплений цією печаткою, допоки не знайшли.

Зараз за останньою книгою Тетяни Таїрової пишуть сценарій до серіалу про Мазепу. Зйомки, імовірно, розпочнуться за рік, сказав генеральний продюсер «Фільм. Юа Груп» Віктор Мирський.

Олена Сафарова

Фото: «Суспільне.Чернігів»

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Печатку Мазепи та книгу, засновану на реальних подіях, представили у Батурині

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"