Петиція про скасування реорганізації «Довженко-Центру» набрала потрібну кількість підписів

Петиція про скасування реорганізації «Довженко-Центру» набрала потрібну кількість підписів

Петиція про скасування реорганізації «Довженко-Центру» набрала понад 25 тисяч підписів. 

Автор петиції запевняє, що реорганізація або ж передача колекції національного кіноархіву до «фейкової установи» фактично означає ліквідацію центру. А це «величезний удар по культурній спадщині й міжнародному іміджу української влади, особливо під час війни, коли Україна в крові виборює власну ідентичність».

 

«Цей удар має всі ознаки зазіхання на національну пам’ять і може вважатися підривом державності й зрадою національних інтересів», — зазначив автор петиції.

 

«Це лише десята петиція на сайті з 2018 року, яка подолала необхідний бар’єр. І ми впоралися з цим менше, ніж за 30 днів. Ви впоралися!»,наголосили в Довженко-Центрі.

 

Серед вимог установи:

 

  • Скасувати наказ Державного агентства України з питань кіно № 100 від 05.08.2022 про реорганізацію та передачу повноважень ДП «Національний центр Олександра Довженка»;

 

  • визнати ДЦ Державним фондом фільмів, що убезпечить цілісність і неподільність колекції ー фільмофонду, кіноархіву та музею, та її значення як національного культурного надбання. привести у відповідність нормативно-правову базу, визначену ст. 17 «Закону про кінематографію»;

 

  • надати ДЦ статус національного. Колекція ДЦ за значенням співставна з колекціям Національного художнього музею України, Національного музею історії України, Національної бібліотеки України імені Вернадського і є найбільшою у світі збіркою творів українського кіномистецтва;

 

  • Розглянути зміну організаційно-правової форми ー із державного підприємства на державне некомерційне підприємство (non-profit enterprise), яке діє в гуманітарній сфері, та увідповіднювати законодавству.

 

Тепер петицію має розглянути Кабінет Міністрів України.

 

«Довженко-Центр» — найбільший кіноархів України. У структурі центру також діють фільмофонд, Музей кіно, видавництво, книгарня, простір «Сцена 6», кінолекторій і єдина в Україні кінокопіювальна лабораторія з цілісним плівково-цифровим циклом.

 

Нагадаємо, раніше зберегти Довженко-Центр закликали у Польській кіноакадемії.  

 

Незгоду з рішенням Держкіно «реорганізувати» Національний центр Олександра Довженка висловили Український PEN, Мистецький Арсенал та Український інститут.

Оригінал статті на Suspilne: Петиція про скасування реорганізації «Довженко-Центру» набрала потрібну кількість підписів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможців

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое

Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу США

Авдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме

Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 року

Словник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ

В Україні випустили альбом за поезією Павла Тичини

Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"