Петиція проти Ткаченка: плутанина з голосами чи виключення

Петиція проти Ткаченка: плутанина з голосами чи виключення

Петиція з проханням про відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики на сайті електронних петицій до Кабінету міністрів України набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Станом на 4 червня петицію підписали 25790 осіб з 25000 необхідних. Збір підписів триває до 5 червня 2023 року включно.

 

У петиції просять прем’єр-міністраУкраїни Дениса Шмигаля зробити подання до Верховної Ради про звільнення з посади міністра Олександра Ткаченка через «неналежне виконання [ним] своїх посадових обов’язків».

 

 

Автор петиції — Юрій Шиян. У березні 2023 року він створив ще одну петицію з проханням про відставку Олександра Ткаченка, однак тоді вона не набрала необхідної кількості голосів.

 

Після того, як друга петиція Юрія Шияна набрала необхідну кількість підписів, автори звернення повідомили про отриманий від Кабінету міністрів лист із відмовою у розгляді петиції.

 

«Повідомляємо, що подана вами електронна петиція про звільнення Олександра Владиславовича Ткаченка з поста міністра культури та інформаційної політики України у визначений термін не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку», — йдеться у повідомленні.

 

Відповідно до оприлюдненого в дописі скриншоту, лист надійшов на електронну поштову скриньку о другій ночі.

 

 

При цьому в уряді також заявили, що петиція «не відповідає вимогам до письмового або усного звернення», запропонувавши надіслати інше звернення до органу державної влади чи посадовця, які мають відповідні повноваження, оформивши та подавши його відповідно до вимог статті 5 Закону України «Про звернення громадян».

 

На сайті елетронних петицій до Кабінету міністрів України немає вимоги створювати петицію відповідно до вимог статті 5 Закону України «Про звернення громадян».

 

 

Водночас на сайті електронних петицій до президента України зазначено, що петиція оприлюднюється лише в разі відповідності вимогам, установленим Законом України «Про звернення громадян».

 

 

«У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що автор (ініціатор) електронної петиції отримує повідомлення на вказану ним адресу електронної пошти», — зазначають на сайті. Таким чином, петиція Юрія Шияна, якщо вона не відповідає вимогам закону, не мала б бути оприлюднена, однак Кабмін зауважив це лише після того, як петиція набрала 25 тисяч підписів.

 

У відповідь на заяву авторів петиції пресслужба уряду пояснила лист технічною помилкою, запевнивши, що збір підписів триває.

 

«Збір підписів на петицію про звільнення Олександра Ткаченка з поста міністра триває. Повідомлення автору, що петиція не набрала голосів, є виключно наслідком логічної помилки в старій системі петицій. Ця помилка ніяк не впливає на подальше опрацювання петиції», — йдеться у повідомленні.

 

 

Переглянути петицію та підписати її можна за посиланням.

 

Олександр Ткаченко — політик, журналіст, телепродюсер, медіаменеджер. Народний депутат IX скликання від політичної партії «Слуга народу», голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики. Міністр культури та інформаційної політики України.

 

З 2008 впродовж одинадцяти років був гендиректором групи каналів «1+1 Media». Також він був радником на громадських засадах тодішнього прем’єр-міністра Віктора Ющенка (2000-2001) та гендиректором «Нового каналу» (1999-2005).

 

Олександр Ткаченко став міністром культури та інформаційної політики 4 червня 2020 року. Раніше виконавицею обов’язків міністра культури була Світлана Фоменко.

 

Нагадаємо, 2021 року Олександр Ткаченко подав заяву на звільнення, проте залишився на посаді.

 

Чільне фото: партія «Слуга народу»/фейсбук

Оригінал статті на Suspilne: Петиція проти Ткаченка: плутанина з голосами чи виключення

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Польща посіла шосте місце серед країн ЄС за кількістю виданих нових назв

За 2023 рік чистий прибуток видавництв у ЄС зріс на 1,6% порівняно з попереднім роком. Про це йдеться у звіті про європейський книжковий ринок Федерації європейських видавців (FEP) за 2

У Відні надрукують та роздадуть 100 тисяч примірників роману Куркова

Бестселер українського письменника Андрія Куркова «Пікнік на льоду» став книгою 2024 року віденської ініціативи «Одне місто. Одна книга».

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

У жовтні виявили понад 400 видань із рф і білорусі на Prom.ua

В Україні виявили понад 400 книжок з росії й білорусі на маркетплейсі Prom.ua і створених на ньому сайтів українських інтернет-магазинів. Про це повідомили у Державному комітеті телебач

Будівлю Інституту журналістики пошкодили уламки «шахеда» — Оновлено

Внаслідок атаки ударних БПЛА збройних сил рф в Шевченківському районі Києва уламки пошкодили будівлю Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету іме

Розшукують свідків загибелі журналістки Анастасії Волкової

Розшукують свідків дорожньої аварії у Слов’янську Донецької області, де загинула воєнна кореспондентка Анастасія Волкова. Про це повідомили в Інституті масової інформації.
Подруга загиб

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"