Перші медалі «Берегиня роду» отримали хмелівчанки

Перші медалі «Берегиня роду» отримали хмелівчанки

Одразу три події відбулися в с. Хмелівці Богородчанської селищної ради, неординарні для місцевих жителів. Спершу з ініціативи колишнього директора, а нині вчителя Хмелівської гімназії, краєзнавця і письменника Василя Бабія на фасаді адмінбудинку старостинського округу та сільської бібліотеки відкрили пам’ятну таблицю Василеві СКУРАТІВСЬКОМУ (1939 – 2005) – відомому народознавцеві й письменникові, авторові книги «Берегиня», яка побачила світ 1987 року й викликала в Україні хвилю зацікавлення народознавством. Про це пише galychyna.if.ua.

Свого часу його, киянина, запросив було до свого невеликого підгірського села краєзнавець, етнограф, літератор, меценат, дослідник української еміграції Євген Паранюк (1923 – 2015), який проживав у США, але досить багато часу проводив і в рідній Хмелівці. Василь Тимофійович приїхав сюди 1993-го, жив у родині Паранюків і мав у хмелівській бібліотеці творчу зустріч – у цьому селі й сусідній Росільній він записував фольклор.

Під час урочистості Василь Бабій, староста села Василь Петришин, заступник голови НСПУ Ярослав Ткачівський, голова ОО НСКУ Михайло Косило, чільник відродженого Товариства письменників і журналістів ім. І. Франка (ТОПІЖ), літературний критик Євген Баран наголосили на тому, що праці й сама постать В. Скуратівського як українського патріота мали велике значення не лише для розвитку народознавства, а й загалом для пробудження національної свідомості українців, яких протягом століть у Російській імперії, а потім у СРСР влада цілеспрямовано намагалася зросійщити.

Фото на згадку після відкриття пам’ятної таблиці В. Скуратівському.

Фото на згадку після відкриття пам’ятної таблиці В. Скуратівському

Отож ТОПІЖ заснував медаль Василя Скуратівського, а недавно – й почесну відзнаку «Берегиня роду». Того дня її й презентували у хмелівському клубі як медаль Василини Бабій із с. Серафинців на Городенківщині, матері письменника Василя Бабія, котра торік зустріла свій 100-літній ювілей (про це писала «Галичина»). Перші дві такі відзнаки голова ТОПІЖ вручив Дарії Паранюк і Палагні Загірняк. Обидві вони, крім усіх інших чеснот і заслуг, є й активними учасницями народного фольклорного ансамблю «Хмелівчанка». Цей колектив та місцеві юні аматори сцени порадували присутніх піснями, коломийками, віршованими рядками. Також представили хмелівчанам зразки своєї поетичної творчості вже згадуваний Я.Ткачівський, Іван Гаврилович та Володимир Гловацький, котрий заспівав пісню на власний текст.

Виступає ансамбль «Хмелівчанка».

Виступає ансамбль «Хмелівчанка»

Виступи учасників художньої самодіяльності, майстрів слова яскраво впліталися і в церемонію нагородження нових лауреатів обласної краєзнавчої премії ім. Є. Паранюка. Ще перед в’їздом до Хмелівки гості помолилися біля могили на сільському цвинтарі за упокій душі цієї людини великого серця, честі і благородних учинків. Дипломи й нагрудні знаки лауреатів премії ім. Є. Паранюка з рук його племінниці Любові Лапчук та голови ОО НСКУ Михайла Косила отримали знані в області краєзнавці-ветерани Йосип Карпів із Клубівців на Тисмениччині, дослідник історії, фольклору, особливостей обрядовості цього села, літератор, автор і упорядник багатьох книжок та Іван Гаврилів, котрий попри свої 82 роки й далі невтомно працює як художник – упродовж пандемії коронавірусу створив кілька десятків живописних робіт під загальною назвою «Збережемо природу Карпат» (їх, до речі, експонують на відкритій 2 липня у яремчанському Музеї етнографії та екології Карпатського краю його персональній виставці, присвяченій 30-річчю ОО НСКУ). Митець-краєзнавець подарував намальований ним портрет Є. Паранюка його сестрі Поліні.

Краєзнавець і художник Іван Гаврилів подарував портрет Євгена Паранюка його сестрі Поліні.

Краєзнавець і художник Іван Гаврилів подарував портрет Євгена Паранюка його сестрі Поліні

Цьогорічними лауреатами престижної премії стали і Василь Курищук, дослідник історії Церкви на Косівщині, автор історії свого селища Яблунова, котрий усе життя пропрацював на освітянській ниві; Мирослав Попадюк, член НСПУ, просвітянин, який був організатором освіти на Снятинщині; Роман Любко, дослідник історичних пам’яток Долинщини.

Гості разом із місцевими учасниками святкових заходів фотографувалися на згадку біля погруддя Тараса Шевченка. У Хмелівці планують 27 серпня, у день 165-ї річниці від дня народження Івана Франка, урочисто відкрити пам’ятник і українському Мойсею.

Першими удостоєні відзнаки ТОПІЖ «Берегиня роду» Дарія Паранюк і Палагна Загірняк.

Першими удостоєні відзнаки ТОПІЖ «Берегиня роду» Дарія Паранюк і Палагна Загірняк

Михайло ПОСІЧАНСЬКИЙ

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Перші медалі «Берегиня роду» отримали хмелівчанки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка!!! Знижка!!! Подарунки!!!!!

Мої любі,у мене стартувала НОВИНКА!!!!

Мега гаряча!! Емоційна!! Буду дуже вдячна вам за вашу підтримку!!!!

Безневинна для Звіра

– Дівчина тепер моя! – Накриває мене своєю похмурою тінню.

– Прошу … не потрібно …, – намагаюся

У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

16 липня у Львові біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні вшанували пам’ять семи учасників Революції Гідності, Героїв Небесної Сотні, мешканців Львівщини, які народилися у червні та липні. Про це повідомля

Блаженний лик

(мініатюра рукопису книги “Відлуння”)

Вже скоро… прочиняються двері минущого і зникає грань цьогосвітньої присутності. Поринаючи у води кришталевих озер, які сповнюють ключі-джерела дивини творення однієї душі

Анонс новинки – “Пограємо?”

Любі читачі,

хочу сказати, що завтра (точніше – вже сьогодні вночі) вийде моя нова книжечка – 

❤️ “Пограємо?” ❤️

Лишу вам трохи інформації, щоб ви змогли вже ознайомитися з нею:

 

 

Анотація:
Він

Новини та Новинка!

Всіх вітаю! Незабаром буде закінчення історії Марі та Дена! Так-так! Не Алекса, бо він показав своє справжнє обличчя! Іноді лиходії не такі, якими ми бачимо відразу!

“Все одно вона вже вважає мене лиходієм.

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"