Перший випуск у дитячій літературній школі

Перший випуск у дитячій літературній школі

Школа “Кошлатий Борушко” привітала своїх перших випускників. 32 юних чернігівця завершили тижневе навчання у дитячій літературній школі при міській бібліотеці імені Михайла Коцюбинського й отримали відповідні сертифікати.

Один із випускників – Матвій Литовченко – презентував твір під назвою “Перша мандрівка Кота-рябокота”, головним натхненником якого став його хатній улюбленець.

Улітку 2019 року при бібліотеці працювала література школа “Цвіт папороті”. Тоді її відвідували люди різного віку та особливу зацікавленість вона викликала саме у дітей та підлітків.

“Кошлатий Борушко” – перша у Чернігові дитяча літературна школа, в якій викладають відомі письменники, громадські діячі, актори. Організатори вважають, що це стане стартовим майданчиком для юних літераторів. Навчання проходило як оффлайн, так і онлайн, тому до інтенсиву долучилися діти з інших міст України.

До “Кошлатого Борушка” учнів відбирали за результатами олімпіад і конкурсів, тому вони були вже підготовленими. Окрім вивчення теорії, учні мали можливість прогулятися Черніговом, побувати у Седнєві у супроводі досвідчених істориків, а також поспілкуватися з чернігівськими акторами. Одне з головних завдань – написання твору про наше рідне місто.

За результатами дитячої літературної школи “Кошлатий Борушко” у вересні організатори планують випустити збірку про Чернігів, яка складатиметься з кращих дитячих віршів і короткої прози. Проєкт реалізовувався за підтримки культурного фонду України. Лекції з інтенсиву будуть доступні на сайті школи.

Джерело:newch.tv.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Перший випуск у дитячій літературній школі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Києві зводять ЖК «Тургеневъ» на місці знесеної історичної садиби. Яка позиція держустанов й активістів?

У центрі Києва на місці знищеної історичної садиби Зеленських, яка офіційно визнана памʼяткою архітектури, компанія-забудовник планує звести житловий комплекс із назвою «Тургеневъ». 

Ч

Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’яті

Ім’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві

Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництва

Внаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару

Адміністрація Трампа закриває Центр протидії іноземній дезінформації

У США розформували відділ боротьби з іноземним інформаційним втручанням при Держдепартаменті — Центр глобальної взаємодії (Global Engagement Center, GEC). Про це повідомив держсекретар

Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана Попова

Пішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"