Перша українська школа для шляхетних відьом
Перша українська школа для шляхетних відьом
Анонс нижче.
Початок громадської освіти жінок у Російській імперії пов’язують із правлінням імператорки Катерини II, коли за проєктом І. Бецького 1764 організовано Виховне товариство шляхетних дівчат (Смольний інститут) — перший державний жіночий середній навчальний заклад. В Україні інститути шляхетних дівчат з’явилися на початку 19 ст. з ініціативи та коштом місцевого дворянства: у Харкові (1812), Полтаві (1818), Одесі (1829), Керчі (1836), Києві (1838). Їх метою була підготовка «гарних дружин і корисних матерів родин». Це були закриті навчальні заклади, розраховані на доньок дворян, офіцерів та купців 1-ї і 2-ї гільдій. Оплата навчання в інститутах була доволі високою — від 650 рублів на рік у Харківському до 1000 руб. на рік в Одеському. Приймали учениць у віці 8—12 років; повний курс був 6-річний із поділом на 3 класи. Основна увага приділялася гуманітарному й естетичному (музика, танці) напрямам освіти, домоводству та рукоділлям. Існував педагогічний клас (клас пепіньєрок), що давав диплом домашньої вчительки. У 1850-х рр. внутрішнє життя інститутів було реформоване в напрямі уніфікації. На вимогу громадськості окремі з них (Керченський) стали напіввідкритими. Поряд із державними дівочими навчальними закладами в кінці 18 ст. діяли приватні жіночі пансіони — закриті навчальні заклади. Засновниками їх були іноземці, переважно французи.
Дівчата з духовного стану могли отримувати освіту в жіночих єпархіальних училищах (середніх навчальних закладах), що відкривалися при церквах і монастирях. Угадайте кого там готували… правильно, дружин священників.
У школах день починався з молитви, розклад узгоджувався з релігійними святами. 1858 з ініціативи професора педагогіки М.Вишнєградського був реалізований проект організації відкритих жіночих училищ для всіх станів (з 1862 — маріїнські гімназії). В Україні така гімназія була заснована в Києві 1859 (заняття почалися із січня 1860) за сприяння київського губернатора І.Фундуклея, котрий пожертвував 2 кам’яних будинки та зобов’язався щорічно вносити 1200 руб. на рік на її утримання.
Ми з Марі Керімей не гаяли часу, і звісно всю цю інфомацію вивчили, опрацювали. Та створили першу гімназію для українських відьмочок.
Вже з наступного тижня стартує премєра історії.
Анотація книги Гімназія для відьмочки
У Євдокії Косач після загибелі батьків невеликий вибір в житті – шлюб чи навчання. Опікун влаштовує їй заручини із бридким старим багатієм. А для навчання в гімназії у Євдокії занадто слабкий дар. Проте на час навчання зупиняється виконання всіх договрів, і дівчина вбачає в цьому єдиний посіб відсторочити шлюб з тим, хто використає її як магічну батарейку. Справа за малим – пройти вступні іспити, переконати ректора Азарія Холодного прийняти її на навчання і виділити на неї кошти з опікунського фонду. А потім теж все просто – вчись на рівні з однокласниками, полюй на нечисть на практиці, здавай іспити, і головне: не смій закохуватися в ректора.
Заінтригували? І то ви ще нашого відьмака-ректора не бачили.
Тож хутенько підписуйтесь на наші сторінки, щоб не пропустити старт історії, та багато цікавинок в блогах.
Оригінал статті на Букнет: Перша українська школа для шляхетних відьом
Блог
Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітикиКабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн
У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд
Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізуютьКомпанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою
Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо
Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школуУ Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.