Переможцю премії Івана Франка вручать 200 тисяч гривень

Переможцю премії Івана Франка вручать 200 тисяч гривень

Призовий фонд Міжнародної премії імені Івана Франка збільшили до 200 тисяч гривень. Про це повідомив пресцентр фонду.

Урочиста церемонія нагородження премії  відбудеться 27 серпня, в 165-ту річницю від дня народження Івана Франка, у Дрогобичі. VI урочиста церемонія нагородження лавреата чи лавреатки відбудеться просто неба – на площі перед Народним домом на батьківщині Івана Франка.

 

У 2021 році на звання лауреата претендують троє номінантів:
➢ колективна монографія за ред. Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса та Ігоря Скочиляса – «На перехресті культур:Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі»;
Оксана Кісь з монографією «Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти»;
Леонід Тимошенко з монографією «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVII ст.)».

 

25-26 серпня відбудеться засідання міжнародного журі. 12 докторів наук, з різних країн, після міждисциплінарної дискусії оберуть лауреата в ході таємного голосування.

Директор Фонду Ігор Курус повідомив, що у 2021 році сума призового фонду становить 200 000 гривень, крім грошової винагороди переможець отримує золоту медаль і диплом.

 

«Ім’я лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка буде оголошено 27 серпня. Переможець отримає золотий знак з номером 008, який виготовив ТОВ «Герольдмайстер» на наше замовлення. Вартість медалі становить 56 520 гривень. Окрім цього буде чек на 200 000 гривень і диплом Лауреата», – зазначив директор Фонду Франка.

 

Міжнародна премія імені Івана Франканайпрестижніша українська нагорода в галузі гуманітаристики. Заснував її онук письменника Роланд Франко у 2016 році. Стати лауреатом Міжнародної премії імені Івана Франка може кожен науковець, чию працю буде визнано найкращою з-поміж претендентів, яка пройде відбір ради експертів і набере найвищий бал під час голосування міжнародного журі.

 

Організатором заходу є Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту EU4USociety, в партнерстві з Дрогобицькою міською радою, Львівською обласною державною адміністрацією, Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка, Державним історико-культурним заповідником “Нагуєвичі”, Львівським товариством у місті Києві.

 

Минулого року премію отримав доктор історичних наук, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк. Нагороду присудили за монографію «Маленький дорослий: Дитина й дитинство в Гетьманщині XVIII ст.».

 

Як відомо, 2019-го року премію отримала Марія Грацій Бартоліні за монографію «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Григорія Сковороди».

 

2018-го року  лауреатами премії стали професор Українського католицького університету та Українського вільного університету Ярослава Мельник та доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі.

 

У 2017 році премією відзначили професора Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер та академіка, почесного професора Львівського національного університету імені Івана Франка – Олега Шаблія.

Оригінал статті на Suspilne: Переможцю премії Івана Франка вручать 200 тисяч гривень

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"