Переклад роману Світлани Тараторіної «Лазарус» виходить у Польщі 

Переклад роману Світлани Тараторіної «Лазарус» виходить у Польщі 

Польське видавництво Stalker Books підготувало до друку переклад роману «Лазарус» української письменниці Світлани Тараторіної.

 

«Для мене це дуже важливий крок. По-перше, це мій дебютний роман, і в мене до нього особливе ставлення. По-друге, в Україні він вийшов у 2018 році, і став приводом подумати на дуже важливі для мене на тоді теми», – розповіла Читомо Світлана Тараторіна.

Авторка зазначила, що «Лазарус» оповідає про «пошуки самоідентичності, про наше колоніальне минуле, про загрозу страшної війни, а крім того про мій улюблений Київ, адже, попри те, що це фентезі і світ, де поряд з людьми живе різна нечисть, основними декораціями подій є достовірна історична реальність Києва 1910-х років».

 

Нагадаємо, фентезійний роман «Лазарус» Світлани Тараторіної вийшов 2018 року у видавництві «КМ-Букс». Книжка отримала низку нагород, зокрема премію «ЛітАкцент року 2018» у номінації «Проза», спеціальну відзнаку Українського інституту книги на BookForum Best Book Award, нагороду Chrysalis Award 2019 Європейського товариства наукової фантастики за найкращий дебют.

 

За словами Світлани Тараторіної польське видавництво зацікавилось її книжкою завдяки пораді одного з активних діячів польської спільноти поціновувачів фантастики, який «ухвалив свідоме рішення переорієнтувати свої погляди з російської на українську фантастику». 

 

«Мені йшлося про те, щоб розвінчати імперські міфи про це місто [Київ], як про “губернський город” та місто титульної нації. – додала письменниця. – Мої історичні пошуки довели, що це було зовсім не так».

 

Спеціально для польського видання Світлана Тараторіна зробила історичні коментарі, яких не було в українському виданні. «Вони мають допомогти розібратися зі згаданими фактами, показати, що за напозір легкою фентезійною історією, прихована складна боротьба за самоідентичність», – пояснила авторка роману «Лазарус».

 

Оригінал статті на Suspilne: Переклад роману Світлани Тараторіної «Лазарус» виходить у Польщі 

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"