Перевидається друга частина повісті Анатолія Дімарова “Біль і гнів” – тепер без радянської цензури

Перевидається друга частина повісті Анатолія Дімарова “Біль і гнів” – тепер без радянської цензури

Видавництво “Фоліо” перевидає реставровану повість “Біль і гнів. Книга 2. Чорний ворон. Син капітана” у первісному вигляді, без цензурових редагувань та вилучень тексту, які були у радянський час. Про це видавництво повідомило на своїй фейсбук-сторінці.

Видавництво перевидає твори, які автор повністю відновив. Ця книга – завершальна частина роману “Біль і гнів”. У ній йдеться про сповнені трагізму долі мешканців полтавського села Тарасівка. Їх не оминули жорна примусової колективізації, голодомору, репресій і найчорніша година – воєнне лихоліття.

“Урізноманітнюють тему становлення тоталітарного совка інші повісті та оповідання”, – коментують у видавництві.

“У цих творів нелегка доля: їх або не друкували – скажімо, “Чорний ворон” двадцять років пролежав у письменницькому столі й уперше вийшов англійською мовою в Австралії, — або щедро нівечила цензорська рука. Ба більше: щоб вони нарешті побачили світ навіть у такому вигляді, авторові доводилося спотворювати текст ідеологічними нісенітницями”, – пишуть у видавництві.

“Отож і довелося реставрувати цю повість, відновлюючи вирубані нещадно епізоди, що дихали правдою”, – написав у передмові до “Сина капітана” Анатолій Дімаров.

Про Анатолія Дімарова (1922 – 2014)

Ім’я при народженні Анатолій Андроникович Гарасюта. Його родину розкуркулили, і, як розповідав письменник, щоб вберегти дітей мати влаштувала так, що їхні документи змінили і їх записали на інше прізвище.

Відзначений Шевченківською премією 1981 року у галузі літератури за другий том роману “Біль і гнів”. Також найвідоміші його романи: “На коні і під конем”, “Його сім’я”, “Ідол”, “Чорний ворон”.

Читатйте також

Перевидається нецензурований текст роману Анатолія Дімарова “І будуть люди”

“Хто ти такий?” – не запитання, а крик в нікуди. Артем Чех — про свій автобіографічний роман

Український інститут книги опублікував офіційну позицію щодо формування бюджету установи в 2022 році

Оригінал статті на Читомо: Перевидається друга частина повісті Анатолія Дімарова “Біль і гнів” – тепер без радянської цензури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"