ПЕН і Truth Hounds після поранення Амеліної закликають до екстериторіального правосуддя

ПЕН і Truth Hounds після поранення Амеліної закликають до екстериторіального правосуддя

Український ПЕН та організація Truth Hounds, що документує порушення прав людини, закликали громадян усіх країн застосовувати механізми екстериторіального правосуддя, щоб встановити справедливість для всіх постраждалих від воєнних злочинів росії. Про це ідеться у спільній заяві організацій щодо російського ракетного обстрілу Краматорська.

«27 червня 2023 року Росія скоїла черговий воєнний злочин, обстрілявши ракетами ресторан Ria Lounge в Краматорську на сході України. Щонайменше 12 людей загинуло, 60 поранено. Серед них – троє дітей, у тому числі дві 14-літні сестри-близнючки. Серед тих, хто зазнав серйозних поранень унаслідок цього злочину, є й наша дорога колежанка Вікторія Амеліна – всесвітньо відома українська письменниця, лавреатка численних премій та правозахисниця», — ідеться в заяві.

 

Після удару по Краматорську представники Truth Hounds, до якої на початку повномасштабного вторгнення приєдналася письменниця Амеліна, опитали свідків обстрілу. Вони зазначили, що жодних воєнних об’єктів поблизу місця влучання не було. На момент атаки в одному з найпопулярніших ресторанів міста обідало близько 40 відвідувачів. Документатори також встановили, що іноземці, яких російські пропагандисти назвали «найманцями», насправді були волонтерами й журналістами.

 

«На наше переконання, ракетний удар по ресторану Ria Lounge може класифікуватися як воєнний злочин згідно зі Статтею 8(2)(b)(ii) Римського Статуту Міжнародного Кримінального Суду. Альтернативно злочин може бути класифікований за Статтями 8(2)(b)(i) чи 8(2)(b)(iv) Римського Статуту МКС», — наголошують правозахисні організації.

 

На їхню думку, російська держава в теперішньому вигляді становить глобальну загрозу, оскільки у прямий чи гібридний спосіб вона була і є задіяною в безлічі конфліктів по всьому світі.

 

«Тож ми, Український ПЕН та Truth Hounds, звертаємось до громадян усіх країн, правозахисних та культурних організацій світу: говоріть на всіх майданчиках про злочини росії та закликайте уряди своїх країн застосовувати механізми екстериторіального правосуддя, щоб спільними зусиллями встановити справедливість для всіх постраждалих від воєнних злочинів. Покінчімо разом з безкарністю росії!» — закликали організації.

 

У заяві наголосили, що у справі покарання російських злочинців ідеться не лише про українців, а й про все людство та його цінності.

 

Як відомо, Вікторія Амеліна отримала поранення внаслідок обстрілу росіянами Краматорська.

 

 

Чільне фото: ДСНС

Оригінал статті на Suspilne: ПЕН і Truth Hounds після поранення Амеліної закликають до екстериторіального правосуддя

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"