ПЕН Японії: Хочемо, щоб війна не забирала життя українців, не руйнувала створену ними культуру

ПЕН Японії: Хочемо, щоб війна не забирала життя українців, не руйнувала створену ними культуру

Японський ПЕН заявив про підтримку України й висловили категоричний протест проти нападу Росії на Україну. Заяву підтримки опублікували на сторінці Японського ПЕН.

«Ми категорично протестуємо проти нападу Росії на Україну. Це явне захоплення території, це підле залякування тим, що ядерна зброя може бути використана, це акт агресії, який неможливо пробачити, адже він спричиняє суттєву загрозу всесвітній безпеці та позбавляє людей життя і свободи слова.

Як люди, що причетні до творчого самовираження, у своїх творах ми описуємо людське горе, страждання і радість. Але ми не хочемо писати про безглуздість нової війни.

Ми хочемо, щоб ця війна закінчилась якомога швидше, щоб вона не забирала життя українців, не руйнувала створену ними культуру, промисловість, міста, школи, установи, а росіяни безглуздо не позбавлялися життя та свободи», – зазначили у заяві. 

 

Заяву підтримки підписали президент Японського ПЕН-клубу Нацуо Кіріно, президент Асоціації письменників Японії Маріко Хаяші, голова Асоціації письменників детективного жанру Японії Нацухіко Кьоґоку.

 

Нагадаємо, що на підтримку України уже виступили  Польський ПЕН, Московський ПЕН, Румунський ПЕН, Французький ПЕН та Грузинський ПЕН.

 

Крім того, як відомо, раніше німецький PEN-клуб висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян. 

 

У відповідь на дану заяву президент українського PEN-клубу Андрій Курков повідомив, що попри пропозиції міжнародних організацій проводити онлайн-дискусії про проблеми України та війну з представниками російської культури, дискусій між українськими та російськими письменниками не буде.

Оригінал статті на Suspilne: ПЕН Японії: Хочемо, щоб війна не забирала життя українців, не руйнувала створену ними культуру

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"