Паніка в Москві
Паніка в Москві
Битва за Москву, на рiвнi з Сталінградом, вознесенi росіянами в абсолют. Мовляв, не віддали супостатові столицю. Проте вони не люблять згадувати події з 15 – 17 жовтня 1941 року під назвою “Московська паніка”. Ну , а ми згадаємо.
Іскрою, яка запалила весь движ, була кинута 16 жовтня 1941 року. В той день не відкрилося московське метро. В перше i в останнє за всю вiйну. В народ просочилася інформація, що його мінують.
Люди розсудили просто – метро мінують , одже діло зовсім край. I почалося. Заводи зупинилися, магазини опустiлo, мобілізовані з частин тiкали. Москвичі вважали що все, кінець. Тiкати треба.
Як виявилося керівництво, партійні органи, тікали в перших ешелонах. Даючи приклад громадянам. На три дні в Москвi запанували анархія . Тiкаючи ніхто не був проти комiсiонку обнести, продуктовий на доріжку. Призовники, мобілізовані i “добровольці” ( особи яким ще не виповнилося призивного вiку, але яких все одно замiтали в армію) палили военкомати.
Цікава ситуація з міліцією. Вони з хижаків перетворилися в жертву. Натовп, бачачи патрульних, навалювався. Надавав “доблесним мiлiцiонерам” , i відібравши зброю йшли далі. Наказом 17 жовтня 1941 року, патрулі взагалі не вийшли на вулиці. Та це й не можливо було.
Мiлiцiя, та яка “з народом” була блокована в дільницях, i вiдстрілювалася від народу. Тут людям накипіло просто на душi. Багато чого водилося , за цими викидишами революції.
Рішення усіх проблем, у Сталіна було одне – терор. Довелося знімати частини з фронту, аби подавити цю анархію. А далi, пішов процес стирання з пам’яті.
Суддів, навiт закритих , над учасниками не було. Найбільш вiдмiтившихся послали на фронт, контингент з военкомату також. Партійних i відповідальних робітників просто повернули на свої місця. Було наказано знищити документи , i робити вигляд що нічого не було.
Ось така вона – Москва 1941 року. Сподіваюся було цікаво;)
R.S. Автор дещо прихворів, тому не відразу відповідаю на коментарі.
Оригінал статті на Букнет: Паніка в Москві
Блог
На фронті загинув військовий і оператор Павло ПархоменкоНа фронті загинув військовослужбовець та телеоператор каналу «Прямий» Павло Пархоменко. Про це повідомили в етері телеканалу «Прямий».
«Павло Пархоменко був не лише талановитим медійник
В Ужгороді запрацювала нова книжкова крамниця всеукраїнської мережі книгарень «КнигоЛенд». Про це Читомо повідомили у мережі.
Крамниця розташована за адресою Проспект Свободи, 29.
Книгарня пропонує широк
У 2025 році італійський медіахолдинг Linkiesta у співпраці з Європейським Союзом та Українським ПЕН створять нове видавництво української та італійської літератури під назвою Vika. Про
У США видадуть роман «Хто ти такий» Артема ЧехаВосени 2024 року американське видавництво Seven Stories Press випустить англомовний переклад роману «Хто ти такий» (Rock, Paper, Grenade) українського письменника Артема Чеха. Про ц
США запроваджують імпортні обмеження, щоб захистити культурну спадщину УкраїниЗаступник державного секретаря США Річард Верма оголосив про запровадження Сполученими Штатами надзвичайних імпортних обмежень на культурні цінності з України.
Про це він заявив під час урочистостей до
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.