Пам’ятник Булгакову: відомий активіст закликав очистити Київ “від імперської кіптяви”

Пам’ятник Булгакову: відомий активіст закликав очистити Київ “від імперської кіптяви”

Тема можливого демонтажу пам’ятника письменнику Михайлу Булгакову, встановленого на Подолі в Києві, останніми днями активно мусується в соцмережах, формуючи два протиборчі табори.

Свою думку на “тему Булгакова” висловив відомий київський активіст Роман Ратушний.

Нагадаємо, раніше в Київраді зареєстрували проєкт рішення про демонтаж пам’ятників, що мають відношення до Росії та СРСР. Автори проєкту пропонують протягом двох місяців демонтувати всі відомі пам’ятні знаки (пам’ятники, меморіальні об’єкти, меморіальні дошки) та передати на зберігання відповідним РДА до створення музею тоталітаризму. Усього у списку 60 таких пам’ятних знаків, серед яких є пам’ятники Щорсу, Ватутіну, Пушкіну, Булгакову тощо. Рішення мають розглянути на найближчій сесії Київської міської ради.

З великим подивом дізнаюсь, що в моєму рідному місті точиться дискусія щодо знесення пам’ятника Булгакову. Чесно кажучи, я думав, що ті “кієвлянє”, які протягом всього мого свідомого життя обстоювали імперську копоть (укр. кіптява, – прим. “ВК“), нанесену історією на моє місто, сіли на паром до Константинополя ще 24-го лютого і зараз сидять у “французской булошной”, цитуючи одне одному Пушкіна. Але ні“, – написав він у себе в Facebook.

Він обурився, що певні громадяни “обстоюють пам’ятник Булгакову, який увесь свій літературний шлях вимазував в багні ідею української державності, а закінчив у забутті, бо Сталіну не сподобався його підлабузницький твір про нього“.

Я не можу долучитись до процесу дерусифікації, бо виконую свій військовий обов’язок під Ізюмом в строю 93-ої ОМБр Холодний Яр (той самий Холодний яр, який Булгаков зображував бандитами). Тому закликаю всіх, хто взявся очищати Київ від наслідків російських обстрілів, очистити моє місто і від імперської копоті“, – додав Ратушний.

Абсолютна більшість підписників підтримала його думку.

ДовідковоМихайло Опанасович Булгаков – російський письменник, драматург, театральний режисер, актор і лікар. Він народився в Києві 3 (15) травня 1891 у домі по вулиці Воздвиженська, 10 (за сучасною нумерацією — будинок 28). Згодом його родина переїхала на Андріївський узвіз. Детально про це читайте в матеріалі “Родина Булгакових: життя у будинку №13.

Як писав “ВК“, ще однією “гарячою” темою для суспільного обговорення в Києві стала тема перейменування вулиць. На сьогодні до списку об’єктів міського підпорядкування, що пропонується переназвати, внесено вже 467 назв.

До списку на перейменування потрапили вулиці, названі на честь українських діячів радянського періоду. Про те, чому рішення про зміну назв таких вулиць недоречне та нелогічне, висловився журналіст та політичний експерт Віталій Портніков.

Володимир Хлєбников

bigkyiv.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Пам’ятник Булгакову: відомий активіст закликав очистити Київ “від імперської кіптяви”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"