Павло Кущ. Світло творчих рядків

Павло Кущ. Світло творчих рядків

У Краматорську на Донеччині вийшла збірка поетичних та прозових творів «Немеркнуче світло сердець».

…Кривий Торець, немов козацька шабля,
На сонці сяє між очеретів!..
Чумацьким шляхом, порохом просяклим,
Вертаємо до рідних берегів.

Ці рядки із вірша поета з Донеччини Юрія Доценка «До витоків» могли б стати влучним і доречним епіграфом до збірки поетичних та прозових творів «Немеркнуче світло сердець», підготовленої Краматорським міським літературним об’єднанням імені Миколи Рибалка. По-перше, тут згадується одна із знакових річок краю, що починається в центральній частині Донецького кряжу. А по-друге, щодо рідних берегів, то такими можна вважати один із розділів книги — «Наша пам’ять», до якого ввійшли твори місцевих письменників, яких уже немає з нами. Серед таких,
звичайно, і знаний поет із Краматорська, лауреат Шевченківської премії Микола Рибалко, ім’я якого носить міське літературне об’єднання.

А у розділі «Кардіограма краматорських сердець» читачам пропонується творчість більше двох десятків місцевих авторів, які гуртуються довкола літературного об’єднання. Ще один розділ «Наші гості» представлений переважно більш відомими письменниками з Києва, Харкова, Слов’янська, Дружківки і навіть із далекого Хабаровська, куди закинула доля одного з наших земляків.

Збірка художніх творів «Немеркнуче світло сердець», як і їй подібні, ще раз переконливо спростовує стійкий міф про Донеччину як насамперед «край вугілля та металу». Адже проза та вірші авторів книги є свідченням того, що одним із символів краю може бути не тільки «чорне золото», а й світло сердець талановитих поетів та прозаїків, які колись та тепер живуть і працюють у прифронтовій області.

До речі, ініціатором виходу книжки у світ та її редактором став краматорський поет Олег Максименко, якого Донецька обласна організації Національної спілки письменників України вже рекомендувала до вступу в Спілку.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Павло Кущ. Світло творчих рядків

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"