Павло Кущ. Світло творчих рядків

Павло Кущ. Світло творчих рядків

У Краматорську на Донеччині вийшла збірка поетичних та прозових творів «Немеркнуче світло сердець».

…Кривий Торець, немов козацька шабля,
На сонці сяє між очеретів!..
Чумацьким шляхом, порохом просяклим,
Вертаємо до рідних берегів.

Ці рядки із вірша поета з Донеччини Юрія Доценка «До витоків» могли б стати влучним і доречним епіграфом до збірки поетичних та прозових творів «Немеркнуче світло сердець», підготовленої Краматорським міським літературним об’єднанням імені Миколи Рибалка. По-перше, тут згадується одна із знакових річок краю, що починається в центральній частині Донецького кряжу. А по-друге, щодо рідних берегів, то такими можна вважати один із розділів книги — «Наша пам’ять», до якого ввійшли твори місцевих письменників, яких уже немає з нами. Серед таких,
звичайно, і знаний поет із Краматорська, лауреат Шевченківської премії Микола Рибалко, ім’я якого носить міське літературне об’єднання.

А у розділі «Кардіограма краматорських сердець» читачам пропонується творчість більше двох десятків місцевих авторів, які гуртуються довкола літературного об’єднання. Ще один розділ «Наші гості» представлений переважно більш відомими письменниками з Києва, Харкова, Слов’янська, Дружківки і навіть із далекого Хабаровська, куди закинула доля одного з наших земляків.

Збірка художніх творів «Немеркнуче світло сердець», як і їй подібні, ще раз переконливо спростовує стійкий міф про Донеччину як насамперед «край вугілля та металу». Адже проза та вірші авторів книги є свідченням того, що одним із символів краю може бути не тільки «чорне золото», а й світло сердець талановитих поетів та прозаїків, які колись та тепер живуть і працюють у прифронтовій області.

До речі, ініціатором виходу книжки у світ та її редактором став краматорський поет Олег Максименко, якого Донецька обласна організації Національної спілки письменників України вже рекомендувала до вступу в Спілку.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Павло Кущ. Світло творчих рядків

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"